Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon mi vezethet ilyen...

Vajon mi vezethet ilyen viselkedéshez?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm fia 18 éves. Kitalálta, hogy menjünk el valahova kirándulni, még tavaly nyáron. Elmentünk, hárman (az ismerősöm fia, az én fiam (10 éves), és én).

Beültünk egy étterembe ebédelni, közben a 17 éves mutatni akart egy képet a fiamnak a telefonján, erre a fiam nyúlt volna, hogy kinagyítsa a képet, erre az ismerősöm fia elkapta a telefonját, és azt mondta, hogy "mutasd meg hol akarod kinagyítani, majd én kinagyítom". Nem mondtam rá semmit, ráhagytam.


Az apját ismerem, neki osztálytársa voltam középiskolában. Már merült fel a téma, a 17 éves fiú apja azt mondta, hogy nagyon irigy a fia, nem tud vele mit csinálni. Testvére nincs, barátja nincs.


A fiú tőlem is elvár nagyon sok olyan dolgot, aminek a miértje számomra teljesen érthetetlen. Egyetlen nap alatt sajtburgert, 3-szor fagyiztunk, emellett 17 (akkor még 17 éves volt) évesen vattacukrot is kért.

Nekem rosszul esett, hogy úgy beszélt a fiammal végig, mintha, teljesen hülye lenne. Amire emlékszem még:

-"régen hegedülni tanultam. Tudod mi az a hegedű?"

Illetve elkezdte magyarázni, hogy szinusz, koszinusz, tangens mintha a fiamnak tudnia kellene 10 évesen ezeket a dolgokat.


A fiam nem provokálta, végighallgatta, de ő már nem hallgatta végig a fiamat.

Mi vezet ilyen viselkedéshez?

Miért néz le valaki ennyire másokat, azért mert még nem tanult olyan dolgokat, amiket ő már középiskolában igen?



2022. ápr. 6. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyképű, egoista, önző, tipikus egyke gyerek, aki nincs tisztában az alap fogalmakkal (persze ilyen lehet olyan is akinek vannak testvérei-barátai). De ez a viselkedés nagyon jellemző az egykékre.
2022. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az apja valamit nagyon elszúrt.

Talán a válást a gyerek anyjával szeretné kompenzálni a gyerek felé, méghozzá úgy hogy sok mindent ráhagy, sok mindent megenged neki és sok mindent megad neki amiket nem kellene.


Ettől lett egy öntelt, egoista a gyerek, akinek azután "semmi sem elég" szemlélete lesz.

2022. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a helyzet, hogy elkényeztették. Gondolom ezt abból, hogy az átlag magyar gyerek nem tanul hegedülni, nincs abban az anyagi helyzetben... És mivel egyke, így ő a szülők, nagyszülők szeme fénye, akinek minden jár és mindent szabad... Mivel "elit" iskolába jártam, voltak ilyen osztálytársaim... Ha leejtettél egy pénzérmét, öten futottak rá, hogy felvegyék, pedig mindnek cégtulajdonos, ügyvéd és hasonló apja volt.
2022. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!