Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is észrevette már, hogy...

Más is észrevette már, hogy némelyik ember beszélgetés közben a másik száját nézi?

Figyelt kérdés
Persze gondolom azért mert halkabban beszél az illető es igy próbáljak onnan leolvasni a szavakat. Velem is volt már ilyen, hogy a számat nézik de engem baromira idegesit. Van egy siket néma barátom, ő úgy olvas a számról hogy eszre se veszem. Akkor más aki elvileg hall is miért teszi ezt ilyen feltűnően? Aláírom kicsit tényleg halkabban beszelek de en is ha valakit halkabban hallok megpróbálok rá jobban odafigyelni és a szovegkornyezetbol kitalálni ha valamit nem ertek. Mast is igy zavar?

#Szájrololvasás
2022. ápr. 10. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eldonteni, hogy a szadat nezik, csak azt latod, hogy nem a szemedbe nez. Paranoid vagy.
2022. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Arra gondol, hogy milyen lenne ha lapippantanád.
2022. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb vagyok, már nem tökéletes a hallásom. Még nem jutottam el a hallókészülék szükségességének szintjéig, de főleg, ha valaki túl halk, vagy hangzavarban beszél hozzám, esetleg kevésbé artikulál, én is szájról olvasok. Még mindig jobbnak tartom, mint esetleg folyamatosan visszakérdezni.
2022. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Vagy csak a fogaid színét nézik, vagy hogy volt-e szabályozva. Egy időben én is erre voltam ráállva, azt néztem, kinek milyen színű a foga. (És rájöttem, hogy az enyém a legsárgább. 😪)
2022. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szeretem a szemkontaktust. Nem, ettől még nem akarok semmit az illetőtől, aspergeres vagyok
2022. ápr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is aspergeres vagyok elvileg, én meg szigorú szemkontaktust a legtöbb emberrel, viszont túl közelről már nem megy, kell, hogy legyen egy bizonyos távolság köztünk. A szájról olvasást nem szeretem, feszélyez, arra gondolok, hogy biztos kajás maradtam.
2022. ápr. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Miss Endzsi ***** válasza:
80%
Én sokszor olvasok szájról, mert kis értetlen vagyok, pedig nincs a hallásommal baj, csak nehezen érzem ki a szavakat sokszor:D
2022. ápr. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó persze ez is érthető de nagyon zavaró tud lenni, az ember azt hiszi tenyleg hogy maradt a fogan valami es azt nezik.
2022. ápr. 11. 08:56
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Az semmi, nekem sokszor van, hogy észreveszem hogy kilóg az orrszőre/ valami érdekeset az arcán, oszt próbálom nem azt nézni, de nem megy.

Egyébként egyik orrszőrös eset után rájöttem hogy nekem is kilóg(ott), remélem senki nem vette észre😅

2022. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
37%
Igen, engem is irritál. De anyám pl. nem csak a beszélő száját nézi feltűnően, hanem a saját száját mozgatja is miközben a másik beszél, mintha ő is mondaná a szavakat, amiket a másik mond. Amúgy kitűnő a hallása, szerintem ez egyfajta rossz szokás.
2022. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!