Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezted már úgy, hogy fehér...

Érezted már úgy, hogy fehér heteró férfiként privilégiumaid vannak?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik voltak azok?

2022. ápr. 11. 02:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2022. ápr. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2022. ápr. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon ritkán. Például beülhetek Fradi meccsre és ha véletlenül meglököm valamelyik fociultrát, miközben sorban állok a sörért, akkor ha elnézést kérek kisebb eséllyel ölnek meg, mintha néger/affektálós meleg vagy transzi lennék.


A férfi mivoltom is tök előnyös néha, tudok fa tövében pisilni állva. Viszont nem akar felszedni az ellenkező nemű főnököm, ahogy az ellenkező nemű kollégáim sem. Ami semleges, mert ha a kövér, öreg főnöknőm hajtana, akkor kényelmetlenül érezném magam és nehezen tudnám úgy kezelni a helyzetemet, hogy ne kelljen felmondanom, mert a munkát meg szeretem, viszont ha a csini kolléganők versengenének értem az pozitív lenne.


Ahogy segédmunkásokat se normál öltözékű és kinézetű nőkre látok füttyögni, hanem akik kidobják mindenüket hisz "joguk van". De ha én rózsaszín ingben elmegyek vagy valami feltűnő, Justin Bieberes, Johnny Deppes öltözékben, akkor engem is kommentálni fognak, hogy "Nézd már azt a csicskát!" vagy "Hé, hogy nézel ki! B..zi-e vagy?" esetleg "Na az ilyeneket kéne Dunába lőni, mint az ott."


De ezeket az eseteket leszámítva a többi csoport pozitív diszkriminációja miatt inkább erőteljes hátrányban érzem magam.

2022. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
49%
A kérdés nem nekem szól, mert nő vagyok, a többi stimmel. Egy nagy francot nem vagytok előnyben. Egy cigány, ha normálisan dolgozik, akkor is folyton hallgathatja a beszólogatásokat, azért, mert cigány. A melegek is sokszor kapják az ívet, ha nőiesen öltözködnek, ami nem tudom, hogy miért fáj bárkinek is. Nőkre sokszor ráhajt a kövér, öreg férfifönökük a munkahelyen vagy csak érezteti velük a hatalmát azzal, hogy atyáskodva ráteszi a kezét a vállára. Sosem láttam, higy férfit tapogatna a férfi főnökr, akarata ellenére. A füttyögésről annyit, hogy utánam fütyült már melós abban a boltban, amelyikben dolgoztam, egyenruhában voltam(galléros póló+farmer), 40+-os vagyok és kidobni semmimet sem szoktam egyébként sem. Lehetne még sorolni, de a lényeg: természetesnek veszitek azt, hogy privilégizált helyzetben vagytok, ebbe születtetek bele.
2022. ápr. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
#4 A hozzászólásodból egész egyértleműen kiderül, hogy testközelből soha nem tapasztaltad a valóságot, azt csak a belpesti kávézóasztalnál a laptopodon olvasott 444 cikkekből ismered. A kövér, öreg főnök (mert milyen más is lehetne egy főnők) rémképe különösen teszett, de gondolom azáltal is poszttraumatikus stressz szindrómába estél, hogy utánad füttyentet a melós, aki nyilván kirívóan privilegizált helyzetben van a minimábérével. Gratulálok a monológodhoz, szerintem keresd fel vele Antoni Ritát, legalább addig se fárasztod a normális férfiakat.
2022. ápr. 11. 05:50
 6/41 anonim ***** válasza:
95%

5

Most nem azért, de a magyar főváros miért nem a valóság?

2022. ápr. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Tőlem a főnököm az állás interjún megkérdeztem, hogy van-e kapcsolatom, házas vagyok - e, és akarok-e babát.

Azt most hagyjuk, hogy ezt nem is kérdezhetné, teszi.

Hazudtam, és felvettek.

Aztán megtudtam, hogy más fiatal nő kollégáimtól is kérdezte.

Gyanítom, egy férfitől nem kérdezte volna ezt.

Egyébként a főnök is nő volt.

2022. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
#6 egy egészen másfajta valóság, lásd április 3. :) Nekem azzal a valósággal sincs bajom, csak akkor, ha elkezdni megszakérteni azt a világot, amihez köze nem volt soha.
2022. ápr. 11. 06:32
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

8

Oké, de akkor te se szakértsd azt a világot, amihez semmi közöd.

Ha nem ismered a belpesti értelmiség(?) életét, nehézségeit, akkor miért teszel róla kijelentéseket?

Ilyen alapon a vidékiek se pofázzanak, mert nem fekete Afrikában élnek...

2022. ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#11 ismerem a fajtád, ezért is ismerlek fel. Egyébként igen, egy vidéki se pofázzon fekete Afrikáról, mert nem ott él. Ezt csak nektek kell magyarázni, "értelmiségnek". :D
2022. ápr. 11. 06:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!