Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért raknak ki...

Az emberek miért raknak ki sírós posztokat a gyerekeikről, kisállataikról, stb?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni hogy a "haldoklik szegény Folti, nagyon szenved 😭😭😭" posztokkal most miért lesz jobb neki, vagy a macskának. Én ezt mindig úgy éltem meg, hogy más szenvedését felhasználja arra, hogy nyugtató kommenteket (rosszabb esetben like-okat) kapjon. De most attól hogy egy idegen leírja kommentben hogy "nagyon sajnálom 😭" tényleg jobb lesz neki? Vagy már annyira hozzászoktak hogy mindent kiraknak a közösségi médiára, hogy ez a természetes?

2022. ápr. 15. 09:45
 1/8 anonim válasza:
79%
Mert idióták.
2022. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

"...már annyira hozzászoktak hogy mindent kiraknak a közösségi médiára, hogy ez a természetes"


Gyakorlatilag leírtad az okát, többet nem is tudnék hozzátenni.

Nekem is ez taszító.

2022. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos ez is arra megy, hogy sok sírós szmájlis reakciót kapjon rá.
2022. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az Instagram nagyon beteg lett. Facebook is valamilyen szinten. De az Insta, nagyon durva, hihetetlen, mintha egy másik lehülyített világ lenne... Engem rendesen irritál, igaz nem sokat használom már jó ideje, alapjáraton sem magamról pakoltam ki képeket, csak a helyekről, ahol megfordultam. De a kérdésre vonatkozóan: én is láttam bőgő csecsemőt, akit hagyták sírni, amjd a szájába nyomták a cumisüveget, mire azonnal elhallgat. Hát nem kell sok logika, hogy leszűrd, szegény nem kicsit volt éhes... A társasadalom selejtes része nyitott ilyen videók készítésére. De persze vannak állatkínzós videók is stb. Beteg világban élünk, ez van.
2022. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
hallottál már arról hogy részvét? Meg hogy osztozás a bánatban? NA ezért.
2022. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen jobb lesz neki. Általában az ismerőseik szólnak hzzá ezekhez amúgy nem idegenek.
2022. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hát nem kell sok logika, hogy leszűrd, szegény nem kicsit volt éhes..."

Voltál már életedben kisgyerek közelében?😅

Nem éheztették, hidd el.


Amúgy meg jól esik kiírni magadból. Beszélsz róla, és kapsz is pozitív visszajelzéseket a barátaidtól és a családodtól, ami segít.


Sokak tudatalattijában kajak az van, hogy mindenkinek, akinek a posztjait látják, influencerként kéne viselkednie, és csak mások számára érdekes dolgokat kéne kiposztolni.

De a facebook, insta, meg ezek az oldalak inkább csak interaktív, netes naplók, ahol az emberek megosztják a saját szeretteikkel, hogy mi történik velük. A személyes ismerőseid nem azért posztolnak dolgokat, hogy téged szórakoztassanak, hanem azért mert ez nekik fontos.

Ne legyél érzelmi analfabéta.

2022. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Az addig oké, de vannak akik cuki és vicces cicás képek/videók posztolására (benne van a szabályzatban hogy direkt erre van a csoport) készült privát csoportba posztolják az ilyeneket.
2022. ápr. 15. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!