Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a divat...

Mi a véleményetek a divat depresszióról? És a depressziós idézetekkel?

Figyelt kérdés

Tudjátok,amikor így a világfájdalommal küzdő tinik így sírnak,hisztiznek hogy ők mennyire meg akarnak halni,meg mennyire depressziósak(amikor kb tolták egy öndiagnózist/csak menőnek hiszik). És most tudom hogy nem mindegyik ilyen. De sok az ilyen tini. Mintha azt gondolnák hogy a mentális betegségek ilyen krva menők és trendik lennének. Valamint mit gondoltok az ilyen depis idézetekről? Azokról a tipikus "jaj kívül mosolygok de belül sírok" "jaj nem mondom el senkinek mert kinevetnek" meg a jaj nem vették észre hogy sírtam, nem vették észre hogy rosszul vagyok,ne vették észre hogy fáj,de akkor miért vették észre a hibáimat?,meg van a tipikus:jól vagyok=nem vagyok jó kérlek segíts,csak fázom=nem akarom látni a hegeket,stb stb


Csak engem irritálnak? Mert ,ha egy ember depressziós,akkor pont hogy nem az internetre fogja ki kiírni a problémáját.



2022. ápr. 23. 22:28
A kérdező szavazást indított:
Idegesítő
Nem idegesítő
Normális
Hülyeség
33 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyet értek veled, k..a idegesítő az ilyen, amikor pánik beteg voltam ténylegesen még az emberek közé sem tudtam menni nem ilyen f..ágokat írni ki.
2022. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez amit leírsz nem valódi depresszió. Inkább csak produkálják magukat hogy foglalkozzanak velük.
2022. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Jaj én is ilyen tini voltam :D Tumblrön depis dolgokat osztottam meg. Jobban éreztem magam tőle.

Pár évvel később pszichiáter által diagnosztizálva lettem depresszióval és pánikbetegséggel.Azóta is pszichológushoz járok. Attól még,hogy egy tini ilyeneket oszt meg lehet tényleg depressziós,de lehet szimplán figyelem felkeltésből/menőzésből csinálja. Sose lehet tudni.

2022. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Minden generáció újra meg újra feltalálja a rosszkedvet, a szexet meg a berúgást. :) Mindig másképp hívják, de ez a spleenes érzés is a korral jár.
2022. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Azt gondolom hogy általában olyanok merülnek el ebben a tini melankóliában, akik tényleg boldogtalanok, nehezen tudnak megbirkozni a problémáikkal, stb... Igy próbálnak értelmet keresni az érzéseikben egy olyan korban, amikor életükben először kell szembenézniük ezekkel az érzésekkel.


Ehhez képest meglehetősen sok ember kap ettől vérszemet úgy, hogy


1, nekik, maguknak sincs fogalmuk arról, hogy mi is a depresszió. NEM csak az, amikor bekerülsz a zártosztályra, és Prozacot, vagy valami hasonló gyógyszert kell szedned hónapokig. Élete során minden egyes ember átmegy depressziv epizódokon, amikor tényleges, klinikai depressziója van. Ez általában magától elmulik napok/hetek alatt, és nincs szükség pszichiáterre, kiváltó oka pedig sokminden lehet. Bizonyos életkorokban, pl tiniként hajlamosabb is vagy rájuk.

Az meg, hogy egy "ténylegesen depressziós" ember mit csinálna, és mit nem, kétlem hogy tudod.


2, általában minden kicsit is negatív idézetet félreértelmeznek a hozzád hasonlóak.

Egy kölyök kiirhatja, hogy "nem mindig vagyok jókedvű" ti meg ezt úgy értelmezitek hogy "HUUUUUU PÁNIKROHAMOS BIPOLÁRIS DEPRESSZIÓS VAGYOK!!!! MINDENKI SAJNÁLJON!!!"

Az hogy xy mond valamit arról, hogy vannak nehéz napjai, még nem azt jelenti, hogy menőmanó ~*mentális beteg*~ pontokat akar szerezni az osztálytársainál, és megjátssza a beteget. Érted? Remélem érted....


Abban a korban, akiknél ez jellemző, teljesen normális a" látványos szomorúság".

Ha feltétlenül dühös akarsz lenni valakire, akkor legyél dühös inkább azokra a felnőttekre, akik gúnyt űznek az ilyen tinikből, legyintenek a gondjaikra, mondván hogy jaj, biztos csak figyelmet akarnak (miközben egészséges lelkületű, kiegyensúlyozott ember már alapból nem folyamodik ilyen eszközökhöz figyelemért)

2022. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen, valóban elég idegesítő. Mindig volt (sőt van) ilyen osztálytársam. Volt egy csaj, akivel leghátul ültünk egy padsorba (hárman) és órán vagdosta magát, de csak azért, hogy mi lássuk. Ő így meg úgy depressziós, aztán mikor megkérdeztük, hogy miért, azt mondta azért, mert a gyógyszer mellékhatása okozza (asszem migrénes volt és arra kapott gyógyszert). Nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek, de inkább nem szóltam semmit. De számos ilyen sztorit tudnék mondani. Számomra egyértelmű, hogy azért csinálják ezt mert egyszerűen nem kapnak elég figyelmet, szeretetett és így akarják valahogy felhívni magukra a figyelmet, hogy foglalkozzanak már velük. Egyébként nehogy azt higgyük, hogy ezt csak a tizenévesek csinálják, ismerek felnőtt embereket (férfiakat) akik ugyan ezt eljátsszák. Komolyan.
2022. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem aki ilyeneket rak ki azzal mentálisan nem oké minden, lehet hogy nem pont depressziós de az biztos hogy valami nincs rendben vele.
2022. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a baj, hogy sokszor akinél tényleg nagy a baj, ezek miatt nem veszik észre, hanem csak rámondják hogy na egy újabb nyavajgó tini.
2022. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Engem lassan 12 éve kezelnek depresszióval, mégsem szokott érdekelni az ilyen. Érdekes módon az jobban szokott irritálni, amikor valaki autistának vagy ADHD-snak mondja magát, pedig csak nem tud viselkedni.
2022. ápr. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Engem is irritáljalnakp. Tiktokon egy olyan videót láttam, hogy egy cikk főcíme:

" Egy fiatal lány megölte magát"


Megnéztem a commenteket és oda írta a csaj, hogy az ő és ez csak egy trend.

Én úgy gondolom, hogy aki ténylegesen depresszióval küzd annak az utolsó gondolata, hogy ilyeneket kiposztoljon.

Én is depressziós vagyok és soha nem írtam ki depis idézeteket vagy tettem fel megakarok halni videókat. Szerintem így akarnak kitünni és sajnáltatni magukat.

2022. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!