Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem az a benyomásom...

Csak nekem az a benyomásom SytheX-szel kapcsolatban, hogy sokkal okosabbnak érzi magát, mint amennyire az valójában?

Figyelt kérdés

[link]

Róla lenne szó, de gyanítom, úgyis az fog reagálni, aki valamennyire már ismeri a tevékenységét YouTube-on.

Nem szeretek, nem is szoktam fikázni videósokat, vagy úgy egyáltalán bárkit, de ez egyszerűen kikívánkozik belőlem, főleg azért, mert nem látom, hogy ez másnak is feltűnne, a kommentszekciója folyamatosan arról szól, hogy milyen intelligens srác, milyen jól látja a világot, milyen szimpatikus a gondolkodásmódja. Közben meg szimplán visszaböfögi ugyanazt, amit ezer meg egy jobboldali közszereplőtől hallottunk már, az önálló(nak tűnő) gondolatai teljesen banális megállapítások az indokoltnál sokkal hosszabban és szájbarágósabban kifejtve, rendszeresen helytelenül használ idegen eredetű szavakat (hátha ezáltal választékosabbnak tűnik a beszéde), és olyan témákban nyilvánít komolynak szánt véleményt a több tízezer követője előtt, amelyeket nyilvánvalóan nem lát át, legfeljebb felszínes tudással rendelkezik róla; amit ez alatt értek, azt tökéletesen szemlélteti a választások utáni videója, amelyikben az elégedetlen hangokat tulajdonképpen annyival intézi el, hogy "hiszti mesterfokon".

Most én látom rosszul, és tényleg valami kivételesen értelmes gyerekről van szó? Vagy mivel tudott behúzni ennyi feliratkozót (mikor még az előadásmódja sem különösebben szórakoztató, pontosan azért, mert véresen komolyan veszi magát mindig)?



2022. ápr. 26. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
???
2022. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi a nem világos?
2022. ápr. 26. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
mióta láttam a tablóképét örök krássom, szóval elvakultan iszom a szavait, de amúgy igazad van
2022. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát én sem a külsejét kifogásolom elsősorban. 😀
2022. máj. 23. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Itt mindenki hülye...!? :(
2022. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Tudom nem mai kérdés, de azért válaszolok rá, hátha látja a kérdező (vagy valaki más, akit érdekel a téma). Jó ideje követem Sythex munkásságát, mert darálós-farmolós számítógépes játékok közben könnyen emészthető és viszonylag minőségi szórakoztatást nyújt (szerintem). Vannak témák amiket nagyon jól lát, és jó is hogy beszél róluk, pusztítva ezzel a toxikus sztereotípiákat (a múltkori kapcsolatokról és párkeresésről szóló streamje kifejezetten hiánypótló, kellenek az ilyenek is a sok incel kontent mellé). Viszont hiányolom belőle azt, hogy mikor olyan téma merül fel amihez nem ért, akkor vagy ne kommentálja, vagy annyit mondjon max hogy bocs de ehhez nem értek, nem akarok így hozzászólni. Emiatt néha megesik hogy hülyeséget mond, ami látszik, hogy tájékozatlanságból ered, nem azért, mert amúgy nem egy értelmes és normális srác, mert szerintem az. Konkrét példa: mikor Sixto videójára reagál, a végén Sixto elmondja hogy a testképzavarnak egy olyan formája is létezik, mikor valaki akármennyit gyúr, akkor is egy pálcikának látja magát, és ez komoly betegség ami szakembert igényel. Erre vágott is be egy videót amiben a srác konkrétan ugyanezt mondja, hogy vékonynak látja magát hiába izmos. Erre Sythex valamiért előadta azt, hogy szerinte ez nem testképzavar, mert a testképzavar az az anorexia, és ez nem betegség hanem motiváció.
2023. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Van értelmes véleménye még ha nincs is igaza mindig. S amit mond azt vállalja. S elég megnyugtató a huszonévesekre nézve 😅
2023. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
71%

Egyetértek a kérdezővel, én is teljesen ezt érzem. Amivel kiegészíteném pluszban, hogy nekem az jön le a videóiból, hogy ő ezt teljes mértékben a pénzért, nézettségért csinálja. Amikor történt ez a ranterek közötti balhé Ravencroaks megemlítette, hogy egy privát beszélgetésben Sythex megkérdezte tőle, hogy te videóznál ha ezzel nem tudnál keresni és a végén kijelentette(Sythex), hogy hát hülye lenne nem videózni ha egy livejával 80k-t össze tud szedni. Aztán tudva azt, hogy ő mérnöknek tanul és mellette IT-ban dolgozik (Ne nézzetek furának, tinderen ezt ő tette közzé magáról), de ennyire anyagias a videózás terén is az enyhén furcsa😅

Ezenkívül azt látom, hogy minden youtubernél kialakul egy mikroközösség ami issza a szavaikat és folyamatosan validálja az adott ember nézeteit, szóval azt gondolom erre is szüksége van.

Valószínűleg azért lett felkapott, mert népszerű témákat addig facsart ameddig csak lehetett. Számomra szomorú, hogy ilyen emberekre nagy számban vevők a magyarok, de ha valaki ennyire középszerű, akkor ha megjelenik egy hasonló kaliberű ember könnyen kiszoríthatja őt a helyéről és egyik napról a másikra elfelejthetik. Persze ez csak az én véleményem :)

2023. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Egy darabig szerettem, de aztán rájöttem hogy semmi mást nem csinál, csak népszerű témákat dob fel, előadja amit az ország nagy része hallani akar róluk (pl alázzuk a ""gusztustalan lmbtq+ közösséget"") és erre kapja a feliratkozóit. Ez kb olyan mint bemenni egy oviba és megkérdezni a gyerekektől hogy ki kér csokit, garantált siker. Nekem az jön le hogy mennyire okos lenne, egyszerűen jó kommunikációs készsége van, és tudja mit akarnak hallani az emberek. Ebből a szempontból nekem Rédecsi Mónika sokkal szimpatikusabb pl, aki belenyúl olyan témákba, véleményekbe is, amik társadalmi szinten kevésbé elfogadottak, és rakta legalább látszik is hogy tényleg egy értelmes, művelt ember.
2023. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

*Nekem nem az jön le

Na pont a válasz lényegét cseszem el :D

2023. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!