Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy szeressem magam?

Mit tegyek, hogy szeressem magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem szeretem magam. Az önelfogadás szerintem megy, de az önszeretet nem.

Azt gondolom, addig nem tudom engedni, hogy más is szeressen amíg én nem szeretem saját magam. Megfigyeltem, hogy eddig csak olyan srácok vonzottak, akik érzelmileg elérhetetlenek voltak, de ezt felismertem és tudtam rajta változtatni.

Viszont úgy érzem, van rajtam egy ilyen védőpáncél, kicsit bezárkóztam, a fiúk meg nem igazán kezdeményeznek mostanság és nem annyira nyitnak úgy általánosságban a lányok felé. De az első lépés akkor is az lenne, hogy szeretni tudjam magam. Hogy csináljam?



2022. ápr. 26. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy ha az ember nem szereti magát, annak néhány alapvető oka van.

- Valamit nem bocsátott meg magának, haragszik magára, úgy érzi, nem érdemli meg a szeretetet, önbüntetés.

- Sajnálja magát, szerencsétlennek tartja magát, nem fogadja el magát

- Hatalmas elvárások magával szemben, úgy gondolja, hogy a szeretetet ki kell érdemelni, teljesítménykényszer, aztán mindenféle kudarc.

- Félelem, szorongás, irigység


Biztos van még más is, de ha ezek közül beazonosítod, hogy mi ill. mik lehetnek a gondok, nagyot léptél előre, és talán magadtól is rájössz néhány megoldásra.


De ha gondolod, írhatsz privátot, vagy itt is folytathatjuk.

2022. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg ezt a számot, és gondolkodj el a mondanivalóján:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

2022. ápr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keress minden napra valami olyan elfoglaltságot is, ami valóban örömmel tölt el, ami valóban építő.

Nem szenvedélybetegségre gondolok, pl. számítógépes játék és hasonlók, hanem kirándulás, meditáció, zene, akármi.

Ha rákérdezel magadtól, hogy mitől leszel több, mire vágysz stb. akkor biztos jön valami válasz, és akkor már csak meg kell tenni. Egy ideig lehet, hogy nehéz, fura, stb. de szokás kérdése ez is, és általában a szokások kialakítása 30 nap alatt összejön.

2022. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!