Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek elismerni ha valamit nem tudnak?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem azt hogy az emberek hiányos információk alapján teljes meggyőződéssel állítanak dolgokat és hülyének néznek ha esetleg te nem hiszed el maradéktalanul vagy más lehetőségeket is felvetsz. Én általában elfogadom ha valamit nem tudok 100%-osra és nyitott vagyok mások véleményére, információira hogy többet tudjak meg. Mások miért vonódnak be ennyire érzelmileg és miért néznek folyton hülyének?

2022. ápr. 28. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez eq függvénye . Sokan nem képesek másokat meghallgatni egy vélemény kapcsán , mások pedig erre építkeznek. Ha valaki a saját “feje” után megy, egyszerűen nem nyitott, én ezt egy szinten butaságnak könyvelem el. Hiszen, a világ törvényei alapján gyakorlatilag nem létezik, hogy csak egy személynek legyen igaza. Az eq, érzelmi intelligencia sokak számára ismeretlen. Ha egy ember okos is ( sőt minél okosabb) , akkor elgondolkodik mások véleményén, sőt, kiváncsi rá. Nem megítélés, hanem objektív vélemény szempontból. Úgymond, adat gyűjtés :)

Bizonyos emberek erre nem vevőek. Az ilyen embereket én megpróbálom kerülni .

2022. ápr. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy "gyengeségnek éreznék" úgy láttatni magukat, hogy "nem biztosak valamiben".
2022. ápr. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Dunner-kruger hatás, ők azt hiszik magukról hogy mindent tudnak, fel sem merül bennük, hogy nem. A covid kapcsán azért rengeteg ilyen embert ki lehetett szűrni
2022. ápr. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Társadalmi megfelelési vágy a munka világának a zországában.
2022. ápr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
🤔 Hát, én nem tudom miért.🤷‍♂️
2022. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Önkritika hiánya is. Szerintem minél okosabb/tájékozottabb/intelligensebb egy ember, annál inkább érdeklik a részletek, és minél többet lát és tud a világról annál inkább látja és elfogadja, hogy nem érthet mindent, és nem lehet egyféleképpen gondolkodni, egy irányból megközelíteni a dolgokat.

Van valami idézet is, hogy minél többet tud az ember annál jobban látja, hogy mennyi mindent nem tud.

Emellett ahogy #1 is írja, ha van eq akkor az ember igyekszik a másik fejével is gondolkodni az objektív véleményalkotás miatt, és igazat tud adni a másiknak akkor is (a másik szemszögéböl és helyzetéböl nézve), ha nem ért vele egyet.

2022. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!