Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mire utal ez a...

Szerintetek mire utal ez a tulajdonság?

Figyelt kérdés

Rólam van szó.

Szóval az a helyzet, hogy folyamatosan keresem a kihívásokat, a stresszes helyzeteket, a megmérettetéseket. Hülyén hangzik, de tegnap is jól éreztem magam egy munkámhoz kapcsolódó vizsgahelyzetben, ahol órákon át kellett szakmai konzultációt tartanom, másokat meggyőznöm. Nem tudom máshogy megfogalmazni, szeretek küzdenei, mindig kell valami plusz.

Munka mellett levelezőn csináltam az egyetemet, a jogsit is, most már családom van. De esténként abban az 1-2 órában amit egyedül töltök, inkább tanulnék, most is azon kattogok, hogy hogyan foglaljam majd le magam.

Ezen kívül az extrém sportokat is szeretem, imádom például az ejtőernyős adrenalin löketet. Viszont nem tudok leállni. Tegnap megünnepeltem a győzelmem, de már most hiányzik a következő akadály. Szerintem ez nem normális. Most pl OKJ képzésen gondolkodok. Ti mit gondoltok erről?



#Kihíváskeresés
2022. máj. 6. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

most olvasom Blaise Pascalt Gondolatait - erről ír, mi az oka :)))

"– Elgondolkoztam néha az emberek különféle lázas tevékenységén, azokon a

veszedelmeken és gyötrelmeken, amelyeknek az udvarban, a hadakozásban teszik ki

magukat, amelyekből annyi civakodás, indulat, vakmerő és gyakran balul kiütő vállalkozásstb. származik, és ráeszméltem, hogy minden bajuknak egy a forrása: nem tudnak nyugton megülni a szobájukban. Ha a megélhetéséhez elegendő vagyonnal rendelkező ember örömét lelné otthonában, nem szállna tengerre, nem indulna várakat ostromolni! Csak azért vásárolnak maguknak oly drága pénzen rangot a hadseregben, mert elviselhetetlennek éreznék, hogy ne mozduljanak ki városukból; a társaságot és a kártya okozta szórakozást is csak azért hajszolják, mert nem képesek örömöt lelni az otthon ülésben.

Mikor azonban mindezt jobban végiggondoltam, és meglelve minden bajunk forrását,

meg akartam keresni az okát is, arra jöttem rá, hogy van ennek egy nagyon is valóságos oka, mégpedig a mi gyarló és halandó állapotunk természetes nyomorúsága, amelybe ha alaposan belegondolunk, semmi sem képes megvigasztalni bennünket. "(139)


[link]

Olvasd el,ragyogó!

2022. máj. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megnézem. Tehát le kellene nyugodnom valahogy. Próbáltam már pl a rendszeres edzést, meditálást is, de nem hozott tartós sikert. Kell az a dübörgés, a győzelem érzése. Másik oldalon viszont teljesen lenulláz, elfáraszt. Aztán mégis újra az elején kötök ki.
2022. máj. 6. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

1#Állni es nem haladni, nem fejlődni, csak nap mint nap ugyanazt nézni és 40 éveken keresztul is ugyanott tartani szerintem a nyomorusag.

Az évek nem azért vannak hogy állj és nézz.

Eleve úgy születünk, hogy tanulunk fejlődünk, elbukunk 100 szor is, de csakézrt is megtanulunk járni mikor még a világról és magunkról sem tudunk.

Az én gondolataim erről 2022

2022. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!