Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek lehetnek nárcisztikus...

Ezek lehetnek nárcisztikus személyiségjegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor E/3ban beszél magáról (mint felnőtt, jó végzettségű, tehát nem hülye, és nem viccből, mert többnyire nem olyan szituációkban csinálja.)


Mindig magára tereli a szót. (Pl valaki mond neki egy sztorit, és ahelyett hogy reagálna rá, elkezdi mondani, hogy vele mi volt. Tudom, vannak szituk amire nem nagyon lehet reagálni, de mikor egy társaságban valaki pl a szakításáról beszél, és erre a válasza annyi, hogy ,,de rossz lehet, még jó hogy mi a Petikével szeretjük egymást...,, És elkezd mondani egy saját sztorit.


Konkrétan szóvá teszi, hogy ő miben néz ki jobban. Mármint ezt elismerem, lehet, hogy csak a hibás testképem miatt reagálom túl, de sztem épeszű ember nem megy oda a másikhoz, csak azért, hogy ,,nézd milyen dús a hajam,, meg ,,nézd milyen szép a kezem,, meg ,,ebben ruhában annyira szép vagyok! ,,

Nem is az a baj, ha valaki szereti magát, sőt jó lenne, ha mindenki elfogadná és szeretné a testét, de sztem egészséges önbizalommal az ember ezt nem hangoztatja. (Itt felmerült bennem, hogy neki is alacsony az önbizalma, és ezekkel a megszólalásokkal próbál javítani rajta, de ez meg akkor a többi felsorolt ponttal ellentétben állna, főleg hogy szereti ha róla szólnak a dolgok, és pl fotózzák, amit sok rossz önértékelésű embert nem szeret)


Utálja ha kritizálják, viszont ő annál többször csinálja. Bár ez rengeteg emberre jellemző, nem tudom így mennyire ideillő.


És persze sokat törődik a külsejével, a jó hírnevével, és mindent tökéletesen akar.


(Ez ugye az én szemszögemből lett leírva, próbáltam objektíven nézni. Ha esetleg valahol túl szubjektív lenne, az azért van vszeg, mert olyan emberről van szó, akit nem tudok elkerülni, és napi szinten idegesít a viselkedésével, és ilyenkor nehéz nem személyeskedni)



2022. máj. 16. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ő nem nárcisztikus bár most mindenkire ezt akarják ráhúzni.Egyszerűen egy önző,egoista ember aki nem változik meg szerintem soha.Vagy elviselitek vagy nem bár én biztos nem bírnám:D
2022. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekem főnököm ilyen, és már az én fejemben is megfordult, hogy nárcisztikus, de nyilván mi nem diagnosztizálhatjuk őket :) Ennek ellenére a kérdésedre a válasz, igen, lehetnek nárcisztikus jegyek (szerintem).
2022. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Nekem inkább önkép hibának tűnik. Önbizalom hiány is okozhatja hogy "túltolja". Ami fura, mert pont az ellenkezője jön le ilyenkor a környezetének.

A nárcisztikusok inkább manipulálnak, nem a saját "tökéletességüket" kürtölik szét, hanem a környezetük hibáira mutatnak rá és arra, hogy ők ezt kompenzálni tudják. Így őrájuk nagy szükség van.

Egy nárcisztikus esetében ez a megmutatja milyen szépek a körmei úgy nézne ki, hogy a tieid lepocskondiázza, majd megmutatja az övéit és felajánlja, hogy ha minden nap kinyalod a seggét cserébe ő rendben tartja a tieidet, mert te képtelen vagy erre.

2022. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azért meg lehetne tőle kérdezni, hogy mondd, neked csak te magad vagy a fontos?
2022. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4es próbáltam valami hasonlót. Bár kicsit ingerülten kérdeztem, ha jól emlékszem, amit persze nyílt támadásnak vehetett, és normális kommunikáció helyett csak veszekedés lett (mondjuk amilyen ideges voltam, nem csoda, ezt kissé elrontottam..).
2022. máj. 18. 10:30
 6/6 A kérdező kommentje:

2es, nem is diagnosztizálni akartam, nagyon alap szinten értek az ilyenekhez. Inkább csak azt akartam tudni, hogy én gondolom túl, vagy mások is így látják-e.

Nem tudom, hogy a nárcisztikusságnak vannak-e fokozatai (mint pl az autizmusnak, de persze az teljesen más betegség) gondolom vannak, de nem vennék rá mérget.


Rossz lehet egy ilyen főnök. Persze, ha magas beosztásban van valaki, akkor van oka büszkének lenni magára, de nincs joga másokat lenézni, és kevesebbre tartani. Kitartást kívánok egy ilyen főnökhöz!

2022. máj. 18. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!