Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért viselkednek...

Az emberek miért viselkednek így a beteg társaikkal?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is gyakran tapasztalom, hogy nagyon durván viselkednek az emberek a mentális betegekkel vagy ha nem is bunkók velük, azt hiszik hogy 2 perc és egy jó beszélgetés múlva már semmi baja nem lesz. Állandóan azt lehet hallani hogy "ez biztos de kikészíti a családtagokat" meg "biztos túldramatizálja, megjátsza magát". Pedig még akkor is valószínűleg komoly problémái vannak valakinek ha még csak meg is játsza. Ha mindenki olyan rossz helyzetbe van mentálisan hogy másokat bántson és vadidegeneken kitöltse a feszültségét, akkor miért nem figyelmesebbek az emberek? Vagy az emberek többsége nem érti, hogy milyen mentális betegnek lenni és ezért viselkedik úgy ahogy? A kulturált válaszok előnyben részesülnek.

2022. máj. 18. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A mai társadalom semmibe veszi a másikat, akár épp, akár beteg a személy. Így lett ez a társadalom nevelve, sajna ebben az országban valóban megmutatkozik az "Ember embernek farkasa" idézet.
2022. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert ahogy azt sem várhatod el, hogy a nyílt csonttörésed ellássuk, úgy azt sem, hogy az agybajoddal laikusként kezdjünk valamit, ha már baszol elmenni saját igényességből orvoshoz.


Bocs, de ne nekem kelljen már más egyéni problémáira tekintettel lennem, nekem is van elég, mindenki magáért felel. Várhatsz megértést, mialatt gyógyulsz, de a kezeletlen problémáid mögé bújni és elvárni, hogy a világ idomuljon hozzád, egy ritka undorító szokás.

2022. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha mindenki olyan rossz helyzetbe van mentálisan hogy másokat bántson és vadidegeneken kitöltse a feszültségét, akkor miért nem figyelmesebbek az emberek?


En (is) mentalisan serult vagyok/voltam, epp ezert probalok megertessel fordulni masok fele.

Vagy tanacsot adni, tapasztalatot megosztani.

De van, aki provokal masokat, azokkal egy ido utan nem tudok figyelmes lenni, vagy inkabb turelmes. Mert a mentalis allapotod nem lehet mentseg arra, h te hogyan viselkedsz masokkal.

S most ertelemszeruen nem a komoly gyogykezelest igenyloekre gondoltam, hanem inkabb csak a mentalis-lelki serultekre.

Bar koztuk is sok van, akik nem kepeset felmerni esszel az ok-okozati ossszefuggeseket, korlatozott szellemi kapacitasuk okan.

Ha bele is megyek egy ilyen beszelgetesbe, de latom, h nem jo helyen "osztom az eszt", akkor csak ignoralom a masikat a vegen.


Amugy a gyakori kerdesek kozonsege nem mervado, hiszen az anonimitas miatt sosem tudhatod, h kivel allsz igazan szemben.

2022. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várok még szívesen
2022. máj. 18. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy te se tudod megérteni, hogy a Gyakorikerdesek.hu nem lelkisegélyszolgálat.
2022. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, milyen mértékű mentális betegségről van szó, mennyire súlyos. Van, akinél észre sem venni és tök normálisan elvégzi a dolgát, csinál mindent. Míg más meg erősen hatással van másokra a viselkedésével.

Nekem is voltak/vannak mentális gondjaim, amik nagyon rosszak tudnak lenni, de enyhék. Ismerek valakit (annyira nem közeli ismerős, így rám nincs hatással), aki viszont súlyosabb, ő gyógyszert szedett, többször is bekerült már a pszichiátriára, nem egy könnyű eset. Részleteket nem tudok róla, én igyekszem őt megérteni és nem ítélkezem, tudom, hogy bizonyos dolgokat a betegsége miatt csinálhat, de ha nap mint nap vele kéne lennem, lehet, hogy idegesítene vagy nem néznék rá annyira jó szemmel, akkor sem, ha tudom, hogy problémái vannak. De szerintem neki nincs is nagyon belátása arra, hogy van valami baja és szerinte mindenki hibás, mindenki rosszul bánik vele, senki nem érti meg. Nekem pl. olyan volt, hogy tudtam, hogy valami nincs rendben, eltér már a normálistól, én magam ismertem fel és kerestem segítséget és tudtában voltam annak, hogy éppen azért van olyan hangulatom, amilyen, mert szorongok.

2022. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
69%
Sajnos mára szokás lett a kamaszkort is mentális betegségnek tekinteni, holott az, bár gyötrelmes, de teljesen normális folyamat, amit mindenki végigszenved, míg át nem esik rajta. (És közben fogalma sincs, hogy a környezetének milyen nehéz őt elviselni)
2022. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!