Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ilyeneket a felesleges visszakérdezésről?

Figyelt kérdés

Normális esetben ilyen a párbeszéd (ha ismeretlenek név szerint keresnek telefonon):


- XY-t keresem.

- Igen...

- Azt szeretném mondani...


De néha sajnos olyan értetlen emberek hívnak, akikkel ilyen a párbeszéd:


- XY-t keresem.

- Igen...

- Ön az?


Ilyenkor mit válaszoljak, ami nem sértő a másikra nézve, de mégis kifejezi, hogy ez a visszakérdezés teljesen felesleges, udvariatlanság is visszakérdezni, és az intelligencia (szövegértés, értelmi felfogoképesség, stb) teljes hiányát jelzi? Mondjam azt a kérdésre, hogy nem tudom? Mondjam meg nyíltan, hogy ilyet nem illik visszakérdezni? Vagy van valakinek jobb ötlete valami frappáns válaszra?



2022. máj. 21. 08:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Erősítsd meg jobban az első válasznál. Pl. "igen, én vagyok", vagy "igen, tessék".
2022. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

3 dolgot szeretnék megértetni a feleslegesen visszakérdezőkkel:

1. Az előző "Igen..." válasz már egyértelmű volt

2. Mobil telefont ki más venne fel, mint akié a telefon?

3. Ne ragadjunk le olyan felesleges részletkérdéseknél, hogy ki beszél a telefonban!

2022. máj. 21. 08:19
 3/39 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam már, hogy aki visszakérdez, annak egyből leteszem a telefont, de nem szeretném kockáztatni, hogy esetleg lemaradok valami fontosról, amit a másik mondana nekem.
2022. máj. 21. 08:22
 4/39 anonim ***** válasza:
95%

Az XY-t keresemre nem válasz az "igen..". Igen, én vagyok. Igen, én beszélek. Ezek válaszok.

A másik, hogy az XY-t keresem eleve nem egy eldöntendő kérdés, amire igennel vagy nemmel lehetne felelni, hanem egy állítás, amire te reagálsz.


És még te csodálkozol, hogy visszakérdeznek? XD fogadok, hogy máskor sem adekvátan reagálsz.

2022. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
95%
Te is tudod, hogy ha igen helyett azt mondanád, hogy "én vagyok", az mindenki számára egyértelmű lenne. Ja, hogy akkor nem tudnál min hisztizni? Szerintem gyorsan kitalálnál valami mást.
2022. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Eddig senki sem a kérdésre válaszolt. A párbeszéd első fele, az én első válaszom adott. Ne azt próbáljátok megváltoztatni, hanem a visszakérdezésre egy jó választ találni, ami kifejezi a kérdés alatt és a 2. és 3. válaszokban leírtakat!
2022. máj. 21. 08:53
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

2. Mobil telefont ki más venne fel, mint akié a telefon?


3. Ne ragadjunk le olyan felesleges részletkérdéseknél, hogy ki beszél a telefonban!


A 2es nem egyertelmu. A telefon tulaja lehet szarni van es megkeri az occset, h vegye fel a telefont.

3. Nem feltetlenul reszletkerdes, h ki beszel a telefonban, ha az illetonek a telefon tulajdonosaval van kozolni valoja, nyilvan biztosra akar menni, h tenyleg ahhoz van-e szerencseje.


Nem igazan ertem a kirohanasodat.

Miert nem illik ilyet visszakerdezni peldaul? Azt nem ertem. Ahogy az elso irta, nyomatekositsd, h igen, az beszel (akit keresnek).

Udvariatlansag? Ez az ertelmezhetetlen. Alapfogalmakkal nem vagy tisztaban.

2022. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Mindenki a kérdésre válaszolt. A visszakérdezés megelőzése oldaná meg a problémát (ami neked probléma, a visszakérdezés), ami az lenne, hogy az "adott" válaszodon változtatsz. Nem gyanús, hogy mindenki arra kommentál? Fel sem merül benned, hogy azzal lehet a gond, nem más "felfogóképességével?" Vagy mindenki hülye csak te vagy helikopter?
2022. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

1. Az "XY-t keresem" nem kérdés. Ha erre igenezel, akkok csak jóváhagyod, hogy értetted, hogy őt keresi.

2. A fogorvosom rendelőjehez is mobilszám van megadva, mert 2 településen is dolgozik. Amit aztán vagy ő vesz fel, vagy az asszinstens.

3. Az nem részletkerdés. Az főkérdés.

2022. máj. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%
Tehát kiprovokálod, hogy visszakérdezzenek, (mivel szándékosan "igennel" akarsz válaszolni, holott leírták többször hogy ez miért nem jó) majd meg akarod őket alázni amiért ilyen tiszteletlenek és értetlenek. Az igen.
2022. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!