Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám ezeket a gátláso...

Hogyan tudnám ezeket a gátlásokat levetkőzni magamról?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sok gátlás van bennem kommunikáció terén. Sokszor azt érzem, hogy nem merem olyan hangsúlyozással mondani azt ahogyan szeretném. Próbálok néha viccelődni, de soha nem úgy sikerül, mint ahogy várnám magamtól.

Nem csak idegenekkel, illetve felületes ismerőseimmel szemben van ez, hanem mindenkivel. A testvéreimmel, a szüleimmel sem tudok olyan hangsúllyal beszélni, ahogyan szeretnék. Ha ideges vagyok, azt mindíg elfojtom magamban, nem adom ki. Egyszer megnyugszok. Ugyanez igaz az örömre is, nem mutatom ki.

Van egy olyan hangulata a kommunikációmnak, mintha egy hivatalos helyen beszélnék.

Sokak szerint nagyon komolyan veszem a dolgokat, illetve túlságosan komoly az arckifejezésem is. Az biztos, hogy nevetni nem nagyon szoktam, bár az utóbbi időben már nem is mesélnek el nekem vicces történeteket. Ha a beszélgetőpartnerem nevet miközben mond valamit, akkor általában magamra veszek egy mosolyt, de ha nem nevetne a partner, akkor nem nevetnék magamtól.

Rögzítettem hangfelvételen azt, hogy felmondom magamnak a leckét, visszahallgattam, rossz volt hallgatni. Egyhangúan mondtam végig az egészet, unalmas volt. Ahol rájátszottam egy kicsit a hangsúlyozásra az a rész nevetséges volt... túlzásba vittem.

Lehet valahogy változtatni ezen?



2022. máj. 22. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. Apránként. A legelső lépéseket tedd mikroszokásokká, és előbb-utóbb lesz egy használható kiindulópont, ahonnan nem nehéz már a mindennapi önmeghaladás.
2022. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!