Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit lehetett...

Szerintetek mit lehetett volna tenni ebben a helyzetben? Kéregető, idős nénin segítettünk, de további segítséget várt volna.

Figyelt kérdés
Megsajnáltunk egy kéregető, idős nénit az egyik bevásárlóközpontban, és mivel nem volt nálunk kisebb pénz, 1000 Ft-ot adtunk neki. Nagyon megköszönte, el is tette, de utána ragaszkodott hozzá, hogy jön velünk, és vegyünk neki a boltban még néhány dolgot, mert 4 árvát nevel otthon, és nem tudja ellátni őket. Arra gondoltunk, hogy kenyeret, felvágottat, ilyesmit szívesen vennénk, de út közben tételesen felsorolta, hogy 4-5 kg sertés oldalast, 5 liter étolajat, több kg lisztet, cukrot, 5 kg kávét. Azt is mondta, hogy minél többet, hogy egész hónapra legyen mit főznie. Szerencsére sikerült rábeszélnünk, hogy üljön le egy padra, és nélküle mentünk be a boltba. Kezdetben akartam volna venni neki néhány dolgot (nyilván nem annyit, amennyit mondott, mert nem túl magas a fizetésünk, és nekünk is alig maradt a hónapra), de megláttuk az árakat, és azt beszéltük, hogy ha kevesebbet vennénk, akkor az lenne a baj, úgyhogy kiosontunk a boltból ott, ahol nem látott minket. Azóta nem tudom, hogy jól csináltuk-e, vagy nem… 1000 Ft-ot adtunk neki, de ez a sok dolog legalább 25000 Ft lett volna, ha nem több… Szerintetek mit lehetett volna tenni ebben a helyzetben?

2022. máj. 22. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen jártál el.


Rendes volt tőled, hogy adtál neki. Ő pedig ki akart használni és próbálkozott, hogy hátha többet is kaphat tőletek úgymond. Ne törd magad ezen valószínűleg mindenkivel megcsinálja ezt aki ad neki. Nem várhatja el ő sem és más sem, hogy annyival támogass random idegent csak úgy ami valószínűleg több napi béred.

2022. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól tettétek, hogy leráztátok. Bunkó volt a néni.
2022. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisujjadat nyújtod, erre a karod kell neki

Nem szeretem az ilyeneket. Egyszer én is adtam egy ilyennek 200ft-ot, utána már 2000 kellett neki, 1 kávé, 2 szendvics meg egy doboz cigi

2022. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen meseket mar a 10eves gyerekem se vesz be. Le akart húzni benneteket.
2022. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak le akart húzni. Aki tényleg rászorul arra a pénzre, örülni fog annak a kevésnek is amit kap, nem fog utána egy konkrét bevásárlólistát a kezedbe nyomni. Illetve ha annyira rossz a helyzet és éheznek otthon a gyerekek(már ha tényleg vannak), akkor a megfelelő szervezetektől nagyobb eséllyel fog segítséget kapni, mint a tesco előtt kéregetve.
2022. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen eroszakos alakokkal csakis hatarozott fellepessel lehet leszerelni.

Ha mondjuk nekem nekiallna kovetelozni, biztos kirohognem es azt mondanam, h akkor jol ossza be az ezrest, mert nincs tobb. Eszembe sem jutna bujkalni elole.

2022. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól tettétek és az is rendes volt, hogy segítettetek neki. A néni viszont nagyon is túlzásba vitte.. pár zsemle, felvágott még a rendben van kategória, de azért ez tényleg nem kis tétel lett volna, főleg a mostani árakkal. Mi is szoktunk másokon segíteni, de azért van egy határ.
2022. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Az ezresből is megtudta volna venni ezt meg azt, sőt, ha még párszáz forintot összeszed másoktól. Oké, lehet úgy állt hozzá, hogy az még jobb, ha megmarad az ezrese. Én most olvasom József Attila történetét, ők is úgy éltek, hogy minden pénz számított, de idáig ők se mentek volna el.


Szerintem helyesen cselekedtél.

2022. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondani neki, hogy ennyit tudtatok segíteni, és menjen a helyi Cssk-ba.
2022. máj. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt az 1000 forintot se kellett volna odaadnotok...
2022. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!