Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez az allapot oroklodhet?

Ez az allapot oroklodhet?

Figyelt kérdés
Ismerosi korunkben van egy testverpar, jopar ev van koztuk, mindketten lanynak szulettek. Az idosebbik mar kb 10 eve ferfikent el, muteteken is atesett, tehat koztudottan transznemu, de o mar kiskoraban is nagyon fius volt, autokkal jatszott mindig, tobbszor mondta is ovodaban hogy o fiu akar lenni, stb.tehat lehetett sejteni hogy “mas”. A fiatalabbik most van a kamaszkora legjavaban, es par honapja hangoztatja, hogy fiu akar lenni, le is vagatta a hajat, fiuruhakban jar, a mentalitasa is egyre maszkulinabb. Ami azert furcsa, mert kiskoraban nagyon lanyos volt, semmiben nem mutatkozott, hogy o is hasonlo elethelyzetben lenne, mint a tesoja. A kerdesem, hogy szerintetek egy ilyen allapot tud oroklodni, vagy esetleg a fiatalabbik testverbe latens modon beleepult a tesoja helyzete, es ez egy felvett poz, keresi onmagat?
2022. máj. 23. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez olyasmi, mint a homoszexualitás, abban az értelemben, hogy a genetika is biztosan belejátszik (tudtommal inkább anyai oldalról a homoszexualitás esetében). De a transzneműséghez szerintem kicsit komplexebb az út, én úgy vélem, traumatikus események is döntőek lehetnek, vagy éppen akár egy kellemesebb élmény, amit még egész fiatalon tapasztalt meg az adott személy. Ez volt idáig a "tudományos" része. Viszont ma elterjedt az LGBTQ "divat" is, sokan csak egy csoporthoz szeretnének tartozni, ezért úgy határoznak, hogy "akkor én mától bi/homo/transz/stb. leszek", amit persze a tinédzserkor végefelé kinőnek.
2022. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez genetikai eredetű, de nem mindenki érzi már ovis korától, hogy ő nem az aminek születik és nem feltétlen hetero. Ezt nem lehet eltanulni, sem élmény miatt nem fog változni . Hajlam nélkül nem lesz senkinek ilyen. Aki ezt hiszi, az képzelje el, hogy egy jó barát rá akar venni, hogy legyen meleg... próbál mindennel meggyőzni, stb. Rá fog jönni, hogy nem működne...
2022. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!