Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzitek, elkezdtett...

Úgy érzitek, elkezdtett romlani a memóriátok? Vagy ezzel csak én vagyok így?

Figyelt kérdés

A szüleim és a nagyszüleim sosem használtak számológépet, ezért fejben villágyorsan osztanak/szoroznak/összeadnak/kivonnak. Én gimnáziumtól végig használhattam számológépet és most 30 felett nagyon össze tudok zavarodni, ha fejben kell számolnom.


A szüleim és a nagyszüleim helyesen írnak. Nekem is ment rendesen, de azóta, hogy elkezdtem használni a telefont, ami automatikusan felajánlja a szavakat, néha el kell gondolkodom azn, hogy valamit külön kell írni vagy egybe, hogy melyik szó j vagy ly, stb.


A szüleim és a nagyszüleim fejből tudják, hogy melyik ország meyik országokkal szomszédos és pontosan hol van, nekem meg kell néznem a térképen.


A szüleim és a nagyszüleim úgy mondják fel Magyarország történelmét, mintha épp most tanulták volna, nekem meg már vannak fehér foltok, pedig a suliban sokáig ötös voltam töriből és imádtam a törit.


A gimiben a biológia és kémia szerelmese voltam, de mára csak a nagyon alap dolgokra emlékszem, közben a szüleim és a nagyszüleim úgy emlékeznek mindenre, mintha most jöttek volna ki óráról.


Csak nekem romlik így a memóriám vagy mással is hasonló a helyzet?


2022. máj. 27. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
A kérdés inkább az, hogy ezeket az információkat minek kéne fejben tartani? Mi következik ezekből? Semmi. Amúgy mindenkivel ez van, túl sok infót kapunk az arcunkba akaratlanul is, az agynak muszáj törölnie. Nyilván azt fogja megtartani, ami napi szükséglet.
2022. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oldalról azt látom, hogy sokkal feledékenyebb vagyok és felszínesebb megfigyelő. Másik oldalról meg ott van a világ, ami gyors mint állat és folyamatosan kapom az információt. Egyszerűen nem bír ennyit az emberi agy.
2022. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az információk csak részben köthetők a memóriához.

Én sokszor veszem észre magamon hogy elfelejtek már hétköznapi dolgokat is. Olyanokat, amiket korábban mindig észben tudtam tartani. Pedig én is még csak 40hez közelítés. És azért csak, mert ha ez már most ilyen, akkor milyen lesz dupla ennyi idősen?! :)

2022. máj. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy általánoságban, az ember elfelejti azt amivel nem foglalkozik. Mindent nem lehet folyamatosan fejben tartani. Hiába talál ki az ember valamit akár heteken át csak azzal foglalkozik, ha utánna évekig nem kell, akkor nagyrészt elfelejti.
2022. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!