Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha vissza kéne mennetek az...

Ha vissza kéne mennetek az időben 1880-ba, de választhatnátok, hogy a korabeli Osztrák-Magyar Monarchiába vagy az amerikai Vadnyugatra kerültök, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 22:21
A kérdező szavazást indított:
Monarchia
Vadnyugat
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Vadnyugat.

De Usa középső államaiba max,a préri államokba.

Ott marhatolvajkodtam volna, földeket szereztem volna,néha pár postakocsi tartalmát saját tulajdonomba helyeztem volna.

2022. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
A Monarchia abban az idoben a leheto legnagyobb nyugalomban mukodott, ehhez kepest a Vadnyugaton az emberelet semmit sem ert. Tavolrol biztos romantikusnak tunik a cowboyok kora, de nagyon nem volt az.
2022. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Naná, hogy a monarchia. Szeretem a kényelmet, jókat enni-inni, ágyban aludni...
2022. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
#1 jaja, veletlenul se az tortent volna hogy az elso telen megfagysz, ha szerencsed van meg azelott hogy a farkasok megtalalnanak.
2022. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Monarchia.


Valahogy megpróbálnám elterjeszteni, hogy csináljunk Keleti Svájcot, hülyeség a magyarosítás, lemondunk arról, hogy a mi nyelvünk legyen a hivatalos, cserében megmaradhat az országunk érintetlenül, igaz, más néven és ilyen tarkabarka sok hivatalos nyelvek tucatjaival.


Cserébe az alábbiakat úsztuk volna meg:


Első világháború

Trianon

Hitler

Holokauszt

Sztálin

Hidegháború

a Putyin-Trump-Duterte-Erdogán-... féle neopopulista visszarendeződés


Ma az országunkat nem Magyaroszágnak hívnák, hanem valami Kárpát-medencei Uniónak, tizenkét hivatalos nyelvvel, de ugyanolyan alakja lenne érintetlenül, és kb. Európa legcsodáltabb állama lenne.


Magyarul hárommillióan többen beszélnének, mégha nem is az lenne hivatalos, és természetes lenne a szovák, román, egy-két cigány nyelvjárás ismerete az egyszerű közemberek körében is.


A jiddis nyelv létezne, a galiciai zsidó kisközösségek léteznének, a régi szép galiciai archaikus hitélet és közösségi élet létezne, a kárpáti meg egyéb ki csigány nyelvjárások is meglennének, meglenne az archaikus cigány mesemondó és közössége jelensége is még néprajzilag kutatható módon. Egyszóval minden nagyobb antropológiai szaklap majdnem fele velünk lenne tele, nem ment volna végig rajtunk a XX. század.


Hitler max csak egy apróhirdetés-rovat lenne valamelyik osztrák helyi bulvárlapban.


Sztálinék eseménytelenül érték volna le egész életüket az emigrációban, a cári oroszország viszonylag békés átmenettel bukott volna meg világháború nélkül.


Ma a kommunizmuson egészen mást értenének, antropológiai értelemben használnák a szót, és komoly kísérleteket értenének rajta valamiféle ősi gyökereken de valós humánetológiai alapokon nyugvó szolidáris posztmodern társadalom megteremtésére. Lenne is néhány kisebb kísérleti falu, komolyabb, bár egyelőre csak részleges kísérleti eredményekkel.

2022. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Monarchia, itt, Budapesten, mert abban az időben épültek a város - szerintem - legszebb épületei, és egyébként is kíváncsi vagyok, milyen lehetett az élet akkor, amikor még dinamikusan fejlődő világvárosnak számított ez a lepratelep. Amerika semmilyen szempontból nem érdekelt soha.
2022. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 válasza:

Magyarországon is volt azért betyárvilág, s az Egyesült Államok területén se volt mindenhol vadnyugat. Mindenesetre ez a korszak az, amikor megkezdődik a nagy kivándorlás.


Sok urunk nem volt rest, se kába,

birtokát óvni ellenünk,

s kitántorgott Amerikába

másfél millió emberünk.


(József Attila)


"Ez a másfél millió ember valójában több mint kétmillió, a statisztikák szerint egész pontosan 2 015 238 fő volt az 1871 és 1921 közötti ötven év során. Volt olyan év, az 1885-ös, amikor az Amerikába kivándoroltak száma a kétszázezret is meghaladta."


Az idézet forrása:

[link]

2022. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!