Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudományhívők!Ti hisztek a...

Tudományhívők!Ti hisztek a lélekben esetleg a reinkarnácioban?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 13:28
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
22 szavazat
1 2
 1/13 Szirty ***** válasza:
100%
Én csak a lézersugárban és a mikrobarázdában hiszek :)
2022. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jel nem utal a létezésére, így nem hiszek benne. Félreértés ne essék, az, hogy nincs jel a létezésére még nem tudományos cáfolat. Valaminek a nem létezését nehéz bizonyítani. De, ha nem látok az asztalon almát, műszerek sem mutatják ki, és tizezerből egy ember véli csak látni az almát, akkor abból indulok ki, hogy nincs az asztalon alma, és azzal az egy emberrel van valami probléma. (hallucináció, szem probléma, gyógyszer, drog, feltünési viszketegség, stb)
2022. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de öszintén na!Titkon bíztok benne hogy a halál nem a vég hanem esetleg egy uj élet kezdete.Az engem félelemmel töltene el ha azt hinném h meghalok leoltják a vilanyt és soha többé semmi
2022. jún. 4. 13:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hiszek ilyesmikben. Ha nagyon spirituálisan akarok nézni a halálra, akkor legfeljebb azzal a hasonlattal élek, hogy a halál olyan, mint amikor a vízcsepp visszaesik a tengerbe és megszűnik létezni. Valamilyen formában mindenképp a világ részesei maradunk. A testünk lebomlik és átalakul, a tetteink és az életünk továbbhullámzik a többi emberen és a világban tett változtatásainkon keresztül. De ebben nincs semmi természetfeletti, ez inkább csak amolyan életszemlélet nekem.
2022. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én teljes mértékben elfogadom, hogy hamarosan vége az életemnek, ugyanis már nyugdíjas vagyok.

Nincs mit tenni, ez az élet rendje.

Mellesleg a tudományban nem kell hinni, azt meg kell érteni és el kell fogadni.

2022. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném az 5. válaszomhoz, hogy a tudomány a valóságot kutatja, nem holmi ábrándokat, vagy kitalációkat, így akár elfogadod, akár nem, az fog történni.
2022. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Ugyan az lesz a halál után, mint mielőtt megszülettél. A végtelen semmi.
2022. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

"Az engem félelemmel töltene el ha azt hinném h meghalok leoltják a vilanyt és soha többé semmi"

Ezt a félelmet lovagolják meg a vallások és egyházak évezredek óta. És évezredek óta ugyanúgy nem tudnak felmutatni semmi konkrétumot.

2022. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
54%

“Az engem félelemmel töltene el ha azt hinném h meghalok leoltják a vilanyt és soha többé semmi”


Hát ja, sokan vannak így s jórészt emiatt talált ki az emberiség mindenféle halál utáni dolgot. Én magam nem hiszek az ilyesmiben, szerintem csak simán megszűnünk s kész. Illetve szerintem sokkal hátborzongatóbb az az elképzelés ,hogy *van valami* a halál után de fogalmad sincs mi s meddig tart. Például az öröklétet szinte bármilyen formában hátborzongatóbbnak tartom mint a véges életet.


Amúgy a “tudományhívő” elég félrement kifejezés. A tudományban nem szokás hinni, legalább is nem úgy ahogy a hitet általában értjük.

2022. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

1: Ez a kérdés nem tudományos, a helye a vallás kategória.

2: A tudományban NEM hinni kell!

3: Aki elfogadja a tudományt, az általában nem hisz a túlvilágban. Kivéve az értelmesebb hívőket. De gondolom, most nem őket akartad kérdezni.

2022. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!