Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan, akkora hír,...

Most komolyan, akkora hír, hogy kivonul a Meki Oroszországból, meg hogy helyette "koppintják ugyanazt"? Csak én érzem ezt szánalmasnak? Társadalom szempontjából.

Figyelt kérdés

Úgy értem a kijelentésem, hogy értem, hogy a Meki az világszinten meghatározó étteremlánc meg minden, (amúgy egy alja fos és nem kaja, ami ott van). De most tényleg ez a lényeg?


Nem akarok belemenni háborúval összefüggő dolgokba, ám pontosan ez az, hogy több hírportál is meg médium foglalkozott ezzel a hatalmasnagy tragédiával.


Többet ér bohócbigmac az emberi élet?



2022. jún. 12. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Tőlem ha a világ összes mekije meg burger kingje meg mittudomén mik bezárnának az se érdekelne. Soha nem jártam egyb ilyen étteremben sem.


Többek között nem csak a meki zárd be a ruszkiknál, hanem nagyon sok más cég is kivonult.



Az Apple, Samsung, ASUS, stb nagyobb gond mint a meki.

2022. jún. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1


Pontosan így van. Az általad említettek nagyobb gondok.


De mégis mindenkinek a Mekiért sír a szája, holott egy hulladék szar étteremnek csúfolt valami.

2022. jún. 12. 23:52
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
1 vagyok. Mert ahogy mindenhol, ott is rengeteg ínyenc embernek ez a szemét kaja volt a kedvence.
2022. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert faital vagy és nem érted a dolog szimbólikus jelentőségét. Ez nem a hambiról szól. Számodra a meki egy cég a sok közül, de Oroszországnak és a Mekinek történelme van. Illetve a Coca-Colának is.


A Szovjetunió felbomlása után a McDonald's betelepült Oroszországba.

A lehető legnyugatiasabb étteremlánc Oroszországban. Ez egy óriási szimbólum volt akkoriban.

És pont ezért most is az.... Ahogy akkor azt jelentette, hogy Nyugat és Oroszország szövetségre lép, most azt szimbolizálja, hogy nem férnek meg egy helyen.



A Coca-Cola is hasonló.

Amíg állt a Vasfüggöny, nem volt Coca-Cola a Szovjetunióban. VOlt helyette kokta, kofola, bambi, miegymás, szarabbnál szarabbak:D

De valamilyen oknál fogva Coca-Cola plakát került ki. Az emberek tudták, hogy létezik, tudták, hogy imádják a fiatalok, de nem ízlelhették meg, amíg a Szovjetunió létezett. A nyugati élet szimbólumává vált ez is, a McDonald'sal, a farmernadrággal és a beat és Rock 'N' Roll zenével együtt.


Ezért volt óriási dolog amikor ezek megjelenhettek ebben a régióban is.

És ezért óriási dolog az, hogy most eltűnnek és úújra elérhetetlenné válik az oroszok számára.

2022. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem az érvelésed, meg gondoltam erre is. és végeredményben igazad van. Szimbolika.


De nehogymár tényleg a Meki legyen szimbólum szintre hozva?


Ha ez az értékmérő norma, akkor pince vagy padlás, aztán kötél. Eszméletlen hülyeség ez.

Dehát ja, fogyasztói társadalomban élünk. Így a kérdésem is hülyeség. Rájöttem..

2022. jún. 13. 00:32
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Még mindig ne mérted.

Nem az előállított termék értéke miatt van ennek a dolognak jelentősége. A mekis kaja egy szar, ez tmindneki tudja, az USA-ban is csak a csórók eszik. Az egyetlen értéke az, hogy olcsón és gyorsan jutsz kalóriához. Bár itt még csak nem is olcsó:D


Képzeld azt, ha most Magyarországon törvénybe iktatnák, hogy a polgártársaink mindenkori megszólítása "elvtárs" vagy "elvtársnő".

Minden másban ugyanolyan lenne az élet mint eddig, csak most már így kell szólítanunk egymást. Mit sugallna ez? Hát persze, hogy a fuckin kommunizmust!

És az, hogy kiterjedt külföldi céghálozatok nincsenek jelen a piacon, azaz hogy tulajdpnképpen buborékba került -- mondhatni függöny mögé - az ország, az ugyanúgy ezt sugallja.

2022. jún. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szerintem te részre hajló vagy.


Oroszország háborút indított egy ország ellen, ami ráadásul érdekében sem állt, meg testvérnépek.


Ellenben egy neves szakírónak, akinek csak azért se írom le a nevét, Ő ki merte jelenteni, hogy az USA pár évtizede, hány háborút indított.


De értem én, Cocakóla + Meki az demokrácia.

2022. jún. 13. 01:14
 8/13 A kérdező kommentje:

Hiába jössz nekem az elvtársnővel, meg az elvtársakkal, amit felfogok, de nem értem meg. Mert ugyanolyan deviancia nekem az USA meg a mögötte lévő dolog, mint volt a Szovjetunió.


Én nem kérek a fogyasztó-rabszolga "társadalomból" és ahogy nem helyeslem Ukrajna lerohanását, úgy nem helyeslem pl az amúgy már köztudottan kamu ürüggyel indított Irak elleni támadást sem.


Ez ugyanazon - véleményem szerint - ördögi indíttatású gondolkozásmódnak a két véglete.


Ukrajnai "muri" is az USA proxy háborúja.

De engem még mindig az akaszt ki, hogy emberi szinten az a tragédia, hogy nincs Guccsi meg Meki.


Borzalom. Ha ez nem diktatúra, akkor nem tudom mi az.

2022. jún. 13. 01:19
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Szimbolika. Ezert van hirerteke. Korabbi hozzaszolo jol leirta. Pont. Az hogy te nem vagy hajlando elfogadni a valaszt, es inkabb haborogsz valami (szamodra) jelentektelen dolgon, teged minosit.
2022. jún. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Jaj Istene, miért nem szóltál, hogy te csak hőbörögni akarsz a fogyasztói társadalmon meg a "bezzeg az USA"-n meg ilyeneken. Megspóroltam ovlna magamnak két válaszadásnyi időt.


Kéne egy #nemérdekelaválaszraakérdésnemazértvagyokitt kulcsszó, hogy meg lehessen különböztetni a valós kérdéseket és a nyavalygásokat:D

2022. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!