Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A harag és a düh között mi a...

A harag és a düh között mi a különbség pontosan?

Figyelt kérdés
Ezeket mindig külön tárgyalják, pszichológiában, vallásban, szórakoztatóiparban, mindenhol külön érzelmeknek tüntetik fel őket, pedig az én szótáramban eléggé ugyanazt jelenti mindkettő. Mi a pontos különbség?

2022. jún. 14. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szószaporítás, mikor felsorolják őket. A wikipédia annyit ír, hogy a harag magasabb foka a düh. Nem hinném, hogy van közöttük tudományos különbség.
2022. jún. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen ilyen árnyalatnyi dolog jut eszembe, szóhasználat szempontjából, hogy haragudni valaki(k)re szoktunk, dühösek viszont bármire lehetünk (helyzet, tárgy, személy is itt lehet)

Érzelem szempontjából valóban az, amit az első is irt, hogy a düh és magasabb szintje a haragnak, mint a rohanás a futásnak

2022. jún. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A harag szerintem az, amikor valaki szándékosan tesz olyat, amit mi nem szeretnénk/kitol velünk. Ezért haragszunk.

A düh pedig az, amikor pl. valami nem úgy alakul, ahogy szeretnénk, olyankor ezt érezzük. Talán a düh az, ami előbb szokott elmúlni. Azt inkább "hirtelen haragnak" mondanám. A harag ami tovább tarthat, ezért is mondják, hogy "haragot tartanak".

2022. jún. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. jún. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!