Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változni?

Hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem is tudom hol kezdjem.


Én egy elég konfliktus kerülő, meghunyászkodó, manipulálható, lelkileg befolyásolható, személyiség vagyok, aki sokszor nem tud nemet sem mondani...


Tudom ez így elég negatív ez igy mind egyszerre, de úgy érzem teljesen elhatalmasodtak ezek felettem.


Szeretnék egy olyan nő lenni aki megmeri mondani, ha valami nem tetszik neki. Kiáll magáért, és megtudja magát védeni. Csak nagyon nehéz. Kényelmes egy konfliktus helyzetben meghunyászkodni és bólogatni mint a saját véleményem és akaratommal szembe szállni a konfliktusban lévő személlyel.


Tanácsot szeretnék kérni, hogyan lehet ezeken felülkerekedni?


2022. jún. 16. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Elsőnek úgy, hogy megérted, nem vagy azonos sem a gondolataiddal, sem az érzelmeiddel, sem a jelenlegi szokásaiddal. Vagy te és van ezek, amik folyamatosan változnak, alakulnak, előjönnek, eltűnnek, stb.

Ezt kellene igazán felfognod!


2. Keress egy olyan módot, akár zene, akár légzésfigyelés, meditáció, stb., amivel sikerül megállnod a jelenben, vagy legalább is egy pontra fókuszálnod.


3. Mivel a szokásaid az általad elhitt gondolataid alakították, így olyan megerősítő mondatokat kellene kitalálnod, összekapcsolva a hétköznapi gyakorlással, ami által új szokásokat tudsz kialakítani. Ennek a része az önszeretet, egoizmus csillapítása, hit, akarás, kitartás, elszántság, stb.


4. A többi már értelem és gyakorlás következménye.

Mert biztosan sikerülni fog, de ehhez idő kell.


Sok sikert.

2022. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jav.

…szokásaidat az általad elhitt, gondolataidhoz való ragaszkodás alakította, alakítja…

2022. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 roundance ***** válasza:
2022. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:

Figyelj a testbeszédedre, mindig húzd ki magad, ne hajtsd le a fejed!

Ha beszélsz, ne legyél halk!

2022. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!