Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, ha megemlítem...

Miért van az, ha megemlítem valakinek a traumámat, nem is beszélek bővebben róla, de lepörögnek előttem a képek?

Figyelt kérdés
Lepörögnek a képek előttem és elkezdek hiperventillálni, mert minden érzés visszajön, amit akkor átéltem.

2022. jún. 18. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem dolgoztad még fel, nem zártad le a traumát, még ragaszkodsz hozzá.
2022. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sikerult meg feldolgozni oket.
2022. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom hozzá. Legszívesebben túllennék rajta. De feljön folyton, rémálmaim vannak, rosszul vagyok.
2022. jún. 18. 12:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat erő kell ahhoz, hogy ezeket a fel nem dolgozott, a tudatalattiba szorított traumákat lent is tartsuk. (Sok embernél a teljes életenergiát lekötik - ebből lesz a depresszió, a krónikus fáradtság, a szerhasználat,..) Csak ez nem megy örökké. Az, hogy ha beszélsz róluk, és elkezdnek onnan kibújni, szintén erről árulkodik. Keress terápiás közeget, ahol nem csak beszélhetsz róluk, de a feldolgozásukhoz is segítséget kapsz.
2022. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell kifejezetten traumára specializálódott (tehát nem akármilyen) pszichológushoz menni.
2022. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát egy “rendes” pszichoterapeuta/ pszichiáter nem jó, ha nem írja ki az oldalára, hogy traumákhoz is ért?
2022. jún. 18. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterapeuta már valószínűleg jó lesz, mert az már magasan képzett. Rá is lehet kérdezni, de szerintem ha ebben járatos, azt úgyis kiírja.
2022. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól képzett terapeuta ért a traumafeldolgozáshoz is. Pszichiáterhez, akinek nincs terapeuta-képesítése, lehetőleg ne menj, mert ő gyógyszerrel próbálná lenyomni/elnyomni a traumát. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy időnként/átmenetileg egy enyhe gyógyszeres beavatkozásnak ne lenne létjogosultsága)
2022. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2022. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!