Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miben nyilvánul meg hogy...

Miben nyilvánul meg hogy valaki intelligens?

Figyelt kérdés
Különböző helyzeteket hogy kezel egy intelligens, és egy kevésbé intelligens személy..?

2022. jún. 28. 00:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Jó ez a lista, amit nyolcas írt. Az intelligencia szoros összefüggésben van a szokásokkal. Csak az a baj, hogy ha visszatekintek az utóbbi évekre, én a másodiktól az első felé kezdek közeledni. Még a beszédemben is úgy érzem, hogy butulok.
2022. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Shaddark ***** válasza:
95%

"- gazdag és sikeres, mert okosan bánik a pénzzel."

Hát, én szoktam adományozni a mensában ( [link] olyanoknak, akiknek nem telik tagságira. Ez kb. 12e. most, azaz nem egy nagy összeg.

Egy álomvilágban, amit nem a volt kommunista és a Mészáros-féle vezetők uralnak talán így lenne. De a valóságban a környezet nem használja ki a készségeket és képességeket. Mert a való világban az EQ fontosabb mint az IQ a munkahelyeken.

- Kivéve egyet amit valaki egyszer példának hozott fel itt.

2022. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Shaddark ***** válasza:
61%

Amúgy

a mensás facebook zárt csoport alapján kijelenthetem, hogy valóban sokkal választékosabban és stílusosabban szidják egymás anyukáját a tagtársaim szinte minden kommentben :)))

2022. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
70%
8-as vagyok, azért vegyük számításba a személyiséget is. Lehet, hogy van pénze, de nem akar fizetni havi X ezer forintot, inkább az olyan jószívű adományozókon élősködik, mint amilyen 12es válaszoló. Erre még nem gondoltál, hogy jól lehúznak?
2022. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
31%

"magasabb pozícióban dolgozik, orvos, mérnök, ügyvéd"


Én ezzel nem értek egyet, mert az, hogy valaki be tud sggelni x mennyiségű anyagot adott idő alatt, miközben mondjuk pedofil vagy veri otthon az asszonyt vagy megmérgez másokat (akár szóban terrorizálva) vagy xarosan hagyja maga után a vécét, mert majd a taki úgyis megoldja, nos az ilyeneket én nem tartom intelligensnek - tisztelet a kivételeknek!


Egy közgazdász végzettségű, tehát elvileg képzett, intelligensnek tűnő ismerősömmel például azért szakítottam, mert nem tudott nyilvános helyeken sem viselkedni, hiába jeleztem neki és mindenkinek hangosan beszólt, na akkor az ilyen diplomás, az mennyire intelligens?! Szerintem inkább égő.


Vagy egy történész ismerősöm, aki végtelenül lekezelő és megvető minden nem körebélivel és mivel csúnyán bánt a barátnőivel is, ezért idős korára egyedül maradt. A lexikális tudása nem elég szerintem ahhoz, hogy intelligensnek tartsam.


Szóval szerintem az, hogy valaki nem végzett egyetemet még nem jelenti azt, hogy ő nem intelligens.


Aztán ott van a rengeteg influenszer, aki fitten tartja a testét, de hlyeségeket beszél és alpári módon viselkedik, akkor az attól már intelligens, mert nem kövér?!


Ugyan már!

2022. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%

15: azért nem kevés logikátlan dolgot írsz.

Kezdjük azzal, hogy a pszichopátia nem válogat intelligens és kevésbé intelligens emberek között. Az intelligensebbek ugyanolyan gonoszak, csak jobban elrejtik. Ettől még lehet az illető egy jó sebész vagy ügyvéd.


Nem minden diplomásnak van átlag feletti intelligenciája, ez leginkább csak az orvosoknál, mérnököknél, ügyvédeknél alap. Egy átlag diplomásnak statisztikailag 100-110 közötti IQ-ja van. Mérnököknek, orvosoknak, ügyvédeknek 125 feletti.

2022. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Shaddark ***** válasza:
75%

#15

Igen, az EQ-t nem szabad keverni az IQ-val.

De a magas IQ azért általában kíváncsivá teszi az embereket, ezért tényleg átlagosan elmondható hogy többet tanulnak, magasabb végzettségük van, és műveltebbek. Általában, de nem minden esetben.

De. Ettől még végezheti akár hajléktalanként is a magas IQ-jú, ha az EQ meg alacsony. Mert nem tud kijönni a környezetével, összeférhetetlen, nem alkalmas csapat munkára, ... Sőt, voltak sorozat gyilkosok is pl. magas IQ-val. Hogy mire használja az ember az eszét, azaz a probléma megoldó lépességét azt az EQ "dönti" el.

Mondjuk nekem pl, segített az IQ abban, hogy anno felismerjem hogy egy gyökér vagyok. Ezért elmentem kommunikációs tréningekre, önismereti gyakorlásokra ... És sokat segítettek ezek. Ma már nem gondolom hogy az IQ mindenek felett, sőt tudom hogy amennyi előnye és lehetősége, annyi hátránya és veszélye is van. De egy jó ideje tudom helyén kezelni ezeket.

#14

Ilyesmik nincsenek nálunk.

Járok táborba, ismerkedem is velük és nem vagyunk olyan sokan hogy ne derülne ki pár nap alatt ilyesmi.

De szomorú hogy az ország ennyire nem tudja kezelni az erőforrásait. Minden mensás elvesztegetett lehetőség valamelyik "iparág" (vagy bármi más) számára szerintem.

- Amúgy a honlapon van egy teszt, aki kíváncsi "mennyi az annyi" :) az töltse ki. Szórakozásnak is kiváló időtöltés :)

2022. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Shaddark ***** válasza:
25%

Oh, még valami.

A lexikális tudás szerintem inkább a műveltséggel vagy szaterülettel függ össze nem az IQ-val. A legtöbb mensás utál magolni, inkább kitalálni szeretnek dolgokat :)

Persze amit muszáj azt muszáj, de az én véleményem szerint a lexikális tudás és az IQ között nincs korreláció.

Rengeteg ostoba ügyvédet ismerek pl. - Bocsi, ne vegye senki magára, hacsak nem ismerősöm :)

2022. jún. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy az intelligenciához mind az EQ, mind az IQ hozzá tartozik.
2022. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%
Az EQ magasan korrelál az IQ-val, hiszen ha van kapacitásod megérteni, hogy pl. egy készülék megjavítása vagy kicserélése nem azért igényel 2-3 hét szervizidőt, mert sok a munkájuk, hanem mert a túl nagy várakozási idő miatt nagyobb eséllyel veszel meg egy vadonatúj terméket, akkor arra is van kapacitásod, hogy megértsd mások problémáit.
2022. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!