Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bírom egyre rosszabbul...

Miért bírom egyre rosszabbul a meleg időjárást évről évre?

Figyelt kérdés
3 hét még mire bekötik a légkondit, de szenvedek, egyszerűen folyamatosan ragadok, alig kapok levegőt, ha kimegyek a napra olyan a napsugárzás mintha marná a bőrömet.
2022. jún. 29. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Egyrészt öregszel, másrészt ezek a melegek már nem pont olyanok, mint gyerekkorunkban. 12 évesen egész nyáron a játszótéren rohangáltunk, de nem volt semmi bajunk. Most, 47 évesen 2 órát álldogálnék a napon, a mentő vinne el.
2022. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Tényleg ez a két tényező a meghatározó, amit az 1-es írt!


Én is a negyvenes éveim végén járok, és nem ilyen nyarak voltak régen.

2022. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
A korral jár.
2022. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Vérnyomás, felborult hormonháztartás, túlsúly, stb...


Én 48 évesen ugyanúgy vagyok vele, mint 10 évesen. :)

(a meleggel)


Illetve bizonyos tápszertől képes lennék még vacogni is. :)

2022. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes ezeket a "korral jár" hozzászólásokat olvasni, mert én ugyanígy vagyok, mint a kérdező, és még csak 22 éves vagyok. :D

Ragad a kezem, nehezen alszom, többször van légszomjam is. Igyekszem sok folyadékot inni, mindig van behűtve víz, anélkül sosem indulok el, és igyekszem hűvös helyeken tartózkodni. De egyértelmű, hogy ezek a nyarak sokkal pusztítóbbak, mint pár évvel ezelőtt.

2022. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Egyre melegebb van, és egyre tovább tart. Az UV-sugárzás is sokkal erősebb, mint 20-30 éve, nem véletlenül érezzük perzselőbbnek a napsütést. Én már gyerekként is rühelltem a nyarat, de az utóbbi évtizedben tényleg érezhetően évről évre rosszabbodik a helyzet. Nagyon irigyellek a hamarosan bekötendő klímádért. :)
2022. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
94%
Én viszonylag jól bírom a meleget, ma például fát vágtam délután kettőtől-négyig :D A házban nem szeretek lenni mert nincs légkondi és 33 fok van ami ugyan nem olyan sok mint kint de fülledtebb az idő, kint az udvaron jobban elvagyok.
2022. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyarok rendkívül elmaradottak.

Felmennek a fizuk 200-250 ritkább esetben 350ezer körülre az átlag embereknél és istenítik a kormányt.

Úgy, h alapvető dolgokhoz az átlag nagy része nem fér hozzá.

Pláne vidéken.


Télen. Nincs rendes fűtés az ingatlanokba, se szigetelés. Vagy a fojtogató száraz meleg van de az se az egész ingatlanba csak 1-1 helyiségbe a többiben kabát.

Nyáron. A klíma még mindig luxus. Azt se tudnák, h kell használni. Egy 5eFt plusos villanyszámla egy inverteres klíma esetében hányat vágja az átlagot.

300eFt beszereléssel egy átlagos klíma. Ezt jó esetben csak Providentre tudják megvenni de azt meg már kimaxolták rég.

3 millió embernek napi kaja gondjai vannak. Ezek az átlag alattiak. A több milliós átlagnak meg gond egy klíma, egy kazán rendszer stb.

Aki tudott is újítani az a csokal, Babaváróval stb. amik hozzájárultak, h padlóra került a gazdaság. Nincs már bérnövekedés, de az árak nőnek tovább és fognak.


Pedig 40m2-enként kellene 3.5kw hűtőteljesítmény. Tehát átlag házba, lakásba 2db inverteres klíma kéne. Ilyen időben 24-25 fokra belőve onnantól, h az 1. ember hazaér (vagy időzítve előtte 1 órával) addig amíg az utolsó elmegy. Kb. 16 óra/nap menniük kéne legalább.


Ja meg hát klímás munkahely... vagy otthonról dolgozni.

2022. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!