Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az, hogy ha az embernek...

Igaz az, hogy ha az embernek minél több pénze van, annál több lesz az önbizalma is?

Figyelt kérdés
Mármint olyan emberre gondolok aki alapból visszahúzódó, csendesebb típus, aki nem igazán tud/mer könnyen barátkozni vagy csajozni. Van abban igazság hogy ha az ilyen ember elkezd sokat keresni (vagy akár hirtelen a nyakába szakad egy vagyon) akkor megnő a magabiztossága, önbizalma is ezzel arányosan?

2022. jún. 30. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
NEM!
2022. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem van benne valami. Az én önbizalmamon nagyon sokat tudna segíteni a pénz. Nem tudom ez másnál hogy van, arról nem tudok nyilatkozni. De nálam biztos, mert mikor volt egy kicsit több pénzem egész máshogy éreztem magam, kiegyenesedve jártam, és nem a fal mellett sétáltam, és nem olyan voltam olyan mások előtt sem, hogy bocs hogy élek. Szerintem igenis tud segíteni, de nem mindenkinél, és nem mindegy hogyan, és az se higy mennyi pénzről van szó. Mert egy bizonyos összeg felett már felelősséggel jár, és inkább teher a sok pénz, és retteghetsz hogy ki csalja el, vagy szedi el a pénzed, vagy ki rabol ki?
2022. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Sztem se igaz
2022. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Részemről igaz lenne abban az esetben, ha én küzdöttem meg a sok pénzért és az én érdemem! Hiszen, az azt jelentené, hogy valamiben vagyok annyira tehetséges, hogy karriert építsek magamnak! Márpedig, ha az ember olyasvalamiben jó, amiből ráadásul jól meg is tud élni, akkor az nagyon felnyomja az önbizalmát!

Viszont, "ölbe hullott" pénz esetén ugyanolyan lúzernek érezném magam, mint most! Ugyanolyan balf@sz maradnék, mint most, csak gazdag kivitelben!

2022. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én önbizalmam tuti nőne, hisz lenne pénzem plasztikai műtétekre + egyéb kezelésekre.
2022. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Találkoztatok már önbizalomhiányos milliomossal, aki mondjuk egy 50 milliós autóval jár, maldívra jár nyaralni, 500 milliós villája van, és szinte bármit megvehet ami tetszik neki? Persze nem minden a pénz, de vannak olyanok akiken segíthet, már ha abból kifolyólag önbizalomhiányos főleg, hogy nincs pénze.
2022. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az mindenkinek segít, csak nem vallja be. Mikor nekem is lett már valamennyi spórolt pénzem és havonta többet is tudtam költeni, akkor már nem csak a legolcsóbb, szezonon kívüli 90%-kal leértékelt ruhákat vettem meg, többet tudtam a kinézetemre költeni, az étkezésre, s nem éreztem, hogy állandóan meg kell húzódnom a sarokban, hogy észre se vegyenek.


Egyébként ki látott már olyan gazdag embert, akiben semmi önbizalom nem volt? Ferrarit is csak az vesz meg, aki úgy gondolja, hogy ő aztán valaki, akinek ez kijár. Persze egy minimálbérből (vagy alatta) élő is lehet magabiztos, de azok általában olyan életvitelben élnek, hogy mit számít.


27/N

2022. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Én életemben - eddig - kétszer voltam nagyon gazdag, és kétszer iszonyúan szegény.

Szegényen nőttem fel - édesanyám egyedül nevelt, mert apu korán meghalt.

Amikor először gazdag voltam: villa, személyzet, sofőr, elit club, orgiák, stb. Mindezt Távol-Keleten... Megcsömörlöttem, hazajöttem.

Nem sokáig voltam gazdag: mindenemet elárvereztek, kilakoltattak...

Másodjára is saját magam lettem gazdag, és másodjára sem Magyarországon: Norvégiában lettem igen gazdag - magyar mértékkel. Itt mást jelent a gazdagság: magas szintű élet, TESLA, ház, safarik... és adakozás!!!

A gazdagsággal felelősség jár - ezt megtanultam! És sok minden mást!

Igen, kell a pénz az önbizalomhoz, kell az önértékeléshez és kell a minőségi élethez! Engem otthon a porba aláztak, és piszkos módon meglopott egy végrehajtó - állítólag "jogszerűen"...

Soha nem költöznék véglegesen vissza még egyszer, az biztos.

2022. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem eleg sokat adott onbizalmamon, mivel sok mindent megengedhetek magamnak
2022. jún. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Én azt tudom, hogy amikor anyagilag sínen éreztem magam, akkor alapból kiegyensúlyozottabb, önbizalomban duzzadó voltam.


Persze határok vannak, de nekem például sokat dobott, hogy lett jogsim és kocsim. Szabadon jövök, megyek, én vezetek, én irányítok, valahogy nekem ez önbizalmat adott. Albérletben is sokat dobott mikor végre kivehettem egész lakást és nem kellett szobatárssal osztozni, simán mondtam azt csaj ismerősnek, hogy jöjjön fel.


Pedig mindig messze voltam a gazdagságtól, de egy időben legalább úgy éreztem, hogy jól keresek.


Vagy csak a helyzet, hogy bármikor gondolunk egyet ismerősökkel megyünk valamerre, meghívjuk egymást, utazunk. Nem a pénz az akadály.

2022. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!