Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mire utalhat az embereknél?...

Ez mire utalhat az embereknél? Nem érdekli őket vagy nem figyelnek?

Figyelt kérdés

Én ezekben az esetekben csak kívülálló vagyok, de így is elcsodálkozok.

Ha azt kérik kirándulás előtt egy csapattól hogy előre vegyenek jegyet a visszaútra is, hótziher hogy a csapat java csak az odaútra vesz jegyet.

Azt mondják az embereknek hogy egy eseményre regisztrálni kell és leírják meddig lehet reisztrálni. Egy hónapon át heti pár alkalommal emlékeztetőt osztanak meg. Aztán lezárul a regisztréció és egy percen belül azzal van tele a Facebook hogy most mi történt ha lecsúsztak a regisztrációról és ők meg menni akarnak.

Az emberek nem emlékeznek olyan dolgokra hogy elfogadtak egy meghívást vagy hogy valakivel már megbeszéltek egy programot és zavartan pislognak amikor az utolsó pillaantban szóba hozza a másik fél.

Azt mondják az embereknek hogy egy előadás 16:00-kor keződik és az első órában alig lehet figyelni az előadásra, mert akkor tódul be rengeteg ember és mindenkin átmásznak.

Ezek az emberek figyelmetlenek vagy csak nem érdekli őket a szevrező, a barátaik?


2022. júl. 5. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Is is is

Nekem van olyan amikor szimplán nem érdekel, vagy elfelejtem, vagy csak kötelezően megyek de annyira nem érdekel amúgy hogy azt is elfelejtem pontosan mikor hova miért megyek stb

2022. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek az emberek figyelmetlenek vagy csak nem érdekli őket a szevrező, a barátaik?"

Így van.

2022. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az ősi ösztön, hogy "mindig ma van", a külvilág veszélyeire kell figyelni, az előre tervezés egy kifejezetten emberi gondolkodási sajátosság.
2022. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában akkor csinálok ilyeneket, mikor csak úgy beestem valahova, ahova eredetileg nem is akartam menni, csak végül meggondoltam magam. Ilyenkor nem vagyok lelkes, inkább csak adok egy esélyt a dolognak, evés közben jön meg az étvágy alapon
2022. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:
100%

Személyiség típus függő szerintem.

Vannak típusok akik mindig időben érkeznek.

És vannak akik nem, az un. "életművész" típusok ilyenek pl. , nem igazán figyelnek a részletekre, folyton elkésnek mindenhonnan ...

- ami nem egy rossz dolog hanem egyszerűen ők így működnek.

El lehet fogadni vagy nem, az a te dolgod.

De én jó ötletnek tartom nyitott szemmel járni a világot, megérteni hogy mi (pl. az emberek, adott személyiség típusok) hogyan működik és a szerint élni, így nem érnek meglepetések, nem lesz dühös az ember másokra akikről úgy hiszi / azt várja el hogy ugyanúgy működnek mint ő maga ;)

2022. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például sokszor nem tudok előre tervezni, mert egyrészt utálom a kötöttséget, másrészt nem tudom mikor meddig dolgozom, mi dolgom lesz, mi jön közbe.


Ismerőseim már februárban írtak, hogy szeptemberben ki ér rá egy kirándulásra... hát tököm se tudja mi lesz még szeptemberben, azt se tudom most hétvégén mit csinálok :D


Vagy tény, hogy van amikor elfelejtem a regisztrációt, nem is figyelek rá, hogy kellene.


Vagy van amikor tetszik egy program, és szívesen mennék is rá aztán amikor azt látom, hogy fél óra múlva kezdődik, én meg még a melóban rohadok és nem vagyok kész akkor vagy kések vagy ugrik az egész.

2022. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen Facebook regisztrációs eseményekhez tegyük hozzá, hogy hiába hirdetik 3 hónapon keresztül, hogy regisztrálni kell, ha nekem csak előtte napokban dobja fel a rendszer egyáltalán a lehetőségét, hogy lesz az adott program.


Vagy van, hogy bejelölök programokat, és reggel nézem, hogy írja a rendszer, hogy az amúgy ma van.


Utazásoknál meg általában nem biztos a visszaút, mikor, kivel, hogyan. Meg nem is szeretem ha kényszerből félbe kell hagyni egy programot, mert már ki van fizetve a jegy haza.

2022. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!