Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves emberből nárszisztikus ?

Kedves emberből nárszisztikus ?

Figyelt kérdés

Lehetséges az hogy egy normális kedves ember az évek alatt megváltozzon olyannyira hogy olyan legyen mint egy nárcisztikus ember ?

Vagyis nem szeretném nárcisztikusnak minősíteni de sokat olvastam a témában és szóról szóra minden igaz erre a személyre.

Kb 7 éve ismertem meg. Akkor is kicsit fura volt nekem de többnyire rendes és kedves volt velem. De odáig fajult a dolog hogy mindegeyes nap bánt lelkileg amikor beszélünk találkozunk.

Azon gondolkozom mindig ilyen lehetett vagy csak az évek miatt vált ilyenné?


2022. júl. 6. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Érdekelnek a válaszok. Én pont az ellenkezője voltam: elnyomható, döntsön más, orrverzesig alkalmazkodó, nehogy másokat megbantson tipus. Pár éve volt egy óriási törés az életemben, majd még egy és még egy. Elkerultem pszicholugushoz és sokmindent megértettem. Miután vége lett az üléseknek, pszichológiai, önfejlesztő könyveket kezdtem olvasni. Megértettem, hogy ugyanannyi jogom van élni és főleg a saját életemet érintő dolgokban dönteni, mint masoknak. A dolgokat ugye arnyekolja az egyedülálló narcisztikus szülőm, akiknek tudjuk milyen robottá válik a gyermekük.


Szóval elkezdtem kilepni a robor uzemmodbol és elkezdtem úgy dönteni, ahogy én szerettem volna. Munkát váltottam, kapcsolatot, konkrét életet. Fellélegeztem, de nem volt egyszerű, hiszen óriási konfliktusok voltak emiatt h már nem azt csinalom, amit elvarnak.


A mai napra viszont rendezodtek a dolgok, sokkal jobban és erősebbnek érzem magam lelkileg, mint valaha. Az én életem az enyém végre.


Ami viszont aggaszt, hogy remélem ez a folyamat nem lesz egyenes út a nárcizmushoz. Nem akarok narcisztikussá válni, egyszerűen csak szeretném úgy élni az életem, ahogy én akarom. Természetesen tiszteletben tartom mások határait és képes vagyok a kompromisszumra is. Illetve a tipikus narcisztikus gonoszkodas egyáltalán nincs meg bennem.

2022. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyen de ha bánt téged kalap kabát. Nincs szükséged egy ilyen embere aki lehuz lelkileg. Mond meg neki hogy neked ez fáj és ha nem változtat nem keresed tovább a társaságát.

Vagy szép okosan lekoptatod

2022. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem válzotott meg csak rejtegette valódi önmagát amíg tudta, ez jellemző a nárcisztikusokra.
2022. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisz lassan bontakoztatja ki magát, először magához édesget. Mért nem szüntetted már be a kapcsolatot? Miben reménykedsz?
2022. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es, hogy fordul meg a fejedben, hogy egy normális egészséges önbecsülés a nárcizmus veszélyét hordozza? Ez komoly hiba, még mindig nincs önbecsülésed!
2022. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még dolgozom rajta, viszont örülök a valaszodnak, megnyugtattál:) Köszönöm :)
2022. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1# akivel gond van igazán az sosem látná be. Szerintem egy narcisztikus ember nem fog ilyenen gondolkodni hogy vele baj van vagy nincs. Szerintem jó úton jársz :) rám is igaz amit írtál. Eleinte odaado kedves voltam alkalmazkodó véletlenül se bántsak meg valakit. Érted. Nekem is voltak töréseim és nem érzem magam annak az embernek aki voltam. Igen én is voltam ezekmiatt pszichológusnál. Állandóan magamban kerestem a hibát sajnos. Mit rontottam el hogy ez a személy ilyen velem.. de rá világítottak sokan hogy nem normális ez amit kapok tőle... és q durva hogy még ezek után is ha kedves én nem tudok vele bunkó lenni... ha bunkó akkor többnyire nem szólok semmit de ha még is szólok akkor fel van háborodva "csak vicceltem" vagy "nem úgy gondoltam"


2# próbálom


3# akkor nagyon jó színészek a nárcik.

2022. júl. 6. 10:21
 8/15 A kérdező kommentje:

4# sajnos nem egyszerű. De rajta vagyok .


Köszönöm a válaszokat

2022. júl. 6. 10:22
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, színészek. Hogy mennyire jók, azért az a másik féltől is függ, hogy mennyire hagyja magát megvezetni. Csak az hagyja, akinek nulla az önértékelése, a többiek már rég sorsára hagyták volna, kínozzon másokat.
2022. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: 1es voltam. Köszönöm, örülök :)


Hű, ezt a "csak vicceltem, nem ugy gondoltam, túl érzékeny vagy, ne fújd már fel ennyire" mondatokat hanyszor megkaptam a nárcisztikus szülőmtől.. Persze vérigsértett, nekem pedig jópofát kellett hozzá vágni, hiszen nem ronthattam el a családi ünnepet.. legszivesebben sírtam volna.. Tipikus mondataik egyébként. Nekem a pszichologus azt javasolta, hogy próbáljam tavol tartani magam az ilyen emberektől. Nehéz megallapitani róluk, hogy narcisztikusak-e, de ha nagyon úgy tűnik, akkor csak óvatosan.

2022. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!