Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bénának születtem és ezt...

Bénának születtem és ezt szándékosan teszi velem a helyzet, sors vagy TÖK VÉLETLEN, de mindig?

Figyelt kérdés

Próbálok mindig mindenhová időben elindulni, el akarom érni a villamost, 90%-ban az orrom előtt megy el. Nagyon sokszor elmegy pont előttem. Amikor pedig a 45-ös buszt várom, mindig kesik 10-15 percet, ott kell állni a tűző napon, 25-ös pedig kettő elmegy. Amikor fordítva a 25-öst várom, a 45-ös megy el kettő, akkor pedig a 25-ös nem és nem akar jönni, pedig ugyanolyan időközönként járnak. Egy nő ismerősömnek mondtam, hogy mindig megjárom ezzel a tömegközlekedéssel. Azt mondta, hogy neki meg mindig akkor jön a villamos amikor odaér a megállóba, soha nem kési le.

Kérdezem én ez tök véletlen, hogy ilyen szerencsétlenűl járok és utána várok ami felesleges idő, a nő ismerősöm pedig az ellentétje, ő mindig akkor ér ki amikor ott a vilamos és mindig eléri, vagy a sosr, helyzet nekem balul sül el és én szerencsétlen vagyok? Babona amit gondolok, vagy tök véletlen alakul így de szinte mindig?

Van amiben szerencsésebb vagyok másnál, de az nagyon ritka.



2022. júl. 6. 13:38
 1/5 A kérdező kommentje:
*sors
2022. júl. 6. 13:40
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem véletlen.
2022. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Figyelmetlen vagy és fegyelmetlen. A jelen tömegközlekedési menetrendek viszonylag pontosak, a megállóba érkezéshez szükséges idő kiszámítható. Valószínűleg még nem jöttél rá, hogy ezek kiszámítható dolgok és ha valaki akar, akkor tud ezekhez alkalmazkodni.
2022. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Higyjétek el egy gyalogátkelő helyhez érve, ha a zebrai lámpa pont zöldről pirosra vált és 2 perc múlva lesz zöld újra, azon érek át már csak, azon is múlhat az egész, hogy a célomhoz egy félórával kérőbb érek oda. Pár másodperc is számít egy gyalogátkelőhelyes lámpánál.
2022. júl. 6. 14:18
 5/5 anonim válasza:
100%

"Próbálok mindig mindenhová időben elindulni, el akarom érni a villamost, 90%-ban az orrom előtt megy el"

Nem biztos, hogy pontosan értelmezem De ha valaki az időben elindulós és időben odaérős típus, akkor az úgy megy a villamoshoz, hogy vagy öt perccel az indulási idő előtt ott legyen. Vagy ha annyira sűrűn jár a villamos, hogy nem számít így percre pontosan a menetrend, akkor úgy, hogy akkor se késsen semmiképp a megbeszélt helyről, ha pont lekésik egy villamost.

Azaz az az alapelv, hogy sokkal jobb negyedórával hamarabb ott lenni valahol, mint két percet késni, azaz gyakorlatilag még akkor sem késik, ha közbejön valami apróbb gubanc.


A pont lemaradás a zöldről is hasonló, menet közben is figyel az ember, kb milyen sebességgel kell menni, hogy a következő zöldet a zebránál elérje. Figyelni kell, melyik is az optimális útvonal. És hasonlók.


Ez nem a sors, nem balszerencse, ha te mindig pont lemaradsz dolgokról, hanem valószínűleg nem olyan beállítottságú vagy, mint a fent leírtak. Hanem ábrándos, egyszerre több dologgal foglalkozós, több dolgon elmélázós, aztán hirtelen rohanós és pont lekésős, ilyesmi:) Ez nem baj, előnye is van számtalan. Ezek pont a hátrányai.


Üdv az OCD-sek nevében:)

2022. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!