Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családom miért piszkál...

A családom miért piszkál azért, nem nem szeretem a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Múlt szerdától itt volt egy hétig a 4 és 6 éves unokatesóm a nagyszüleimnél. Mivel én nyári gyakorlaton vagyok itt, ezért átcuccoltam egy másik szobába, hogy másnapra ki tudjam magam aludni, a másik meg az, hogy amúgy sem tudok kisgyerekekkel egy légtérben hosszabb időt eltölteni. Viszont másnap a nagyszüleim, és a szüleim elkezdtek b@szogatni amiatt, hogy én mekkora egy tahó vagyok, hogy nem játszom a gyerekekkel, meg kerülöm őket. Ha ez így önmagában nem lenne elég, a nagynéném előtte azzal b*szogatta a nagyszüleimet, hogy szakítsam meg a nyári gyakorlatom (ezzel kockára téve a 12. Osztályt, meg azt hogy érettségizhetek) hogy a gyerekeit ideküldhesse nyaralni. Végülis úgy döntött, hogy inkább annak ellenére is elhozza őket, hogy a nagyszüleimnek éppen elég fárasztó az, hogy én itt vagyok. Szerencsére ma volt az utolsó napja a gyakorlatnak, viszont ez egy nagyon rossz élményként maradt meg bennem. Vacsora után azzal b*szogattak a szüleim, hogy mi lesz, ha majd a saját gyerekeimmel kell majd együtt élnem (amit kétlek, mert pláne ezek után egyáltalán NEM akarok gyereket). 18/F

2022. júl. 15. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan már csak az a bajuk, hogy azt hittek, majd babysittelsz. És most azt hiszik mennyire tudnak rád hatni azzal, hogy a saját gyerekeiddel is elbuksz, ha most nem játszol egy 4-6 evéssel.

Most nem azért, de igazán megkerhettek volna normálisan, hogy segíts kicsit nagymamádnak a gyerekpesztraban, esetleg nagynened utána ad egy 20-ast, vagy ilyesmi. De nem, meg hülyének is néznek, mintha egy 18 éves fiúnak olyan marha jó társaság lenne egy 4 és egy 6 éves gyerek. Vagy éppen a szituáció alkalmas lenne a jövőbeli gyereknevelesi ambíciók probajahoz...

Ne erts felre, tök jó dolognak találom, ha a családon belül segítenek egymásnak, de mikor fiatal felnőtteket néznek hülyének és meg neked kéne örülni, hogy kérés nélkül szívességet tehetsz nekik az annyira utálatos.

2022. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ovonéninek akarnak használni, és érzelmi zsarolással akarnak rávenni. Mert egyébbként teljesen értelmetlen, egy 18 éves ember akármilyen viszonyulásából kiindulni gyerekügyben. Mert az kb bármilyen irányba változhat a következő 10-20 évben, akármit is gondolsz most.
2022. júl. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Jó magasról tenni rá.


Engem 30 évesen is bőven bhogatnak... soha nem fogok szülni, de valahogy nem fogják fel, és jönnek a szánalmas győzködős dumájukkal (bár tudnám, minek?)

2022. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok többsége elég beszűkült, maradi ember, aki semmi mást nem tud elképzelni, mint hogy az élete munkából gyerekvállalásból, aztán unokázásból álljon.

Nem szeretem a gyerekeket, nem is lesz gyerekem, de nem zavar, ha valaki igen, közöm sincs hozzá.

Viszont az borzasztóan, amikor valaki gyerekmániás és elvárja, hogy én is az legyek. Nálunk anyám mondogatja folyton, hogy xy gyereke milyen aranyos, és nem érti meg, h ez engem nem érdekel. A rokonlátogatásokra is azért is kerülöm, hogy az egész arról szól, hogy a gyerekkel bohóckodnak.

2023. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!