Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám a motivációt...

Hogyan tudnám a motivációt fenntartani?

Figyelt kérdés

Például most a célom az, hogy szeretnék megtanulni angolul illetve szeretném magamat jó formába hozni, és egy 15 kg-ot leadni a testsúlyomból.


Tehát ami történik általában az az, hogy pár napig belekezdek a gyakorlásba (jelen esetben a tanulásba és az edzésbe), majd pár nap múlva abbamarad, nincs kedvem, utána egy jó ideig nem történik semmi, majd hetek múlva megint belekezdek, utána megint ugyanez, és vicces, de ez megy már elég régóta kb másfél éve.


Nos, gyakorlatilag ha minden nap gyakoroltam volna ez alatt a másfél év alatt, akkor ma már tudnék angolul és a testalkatom is rendben lenne.


Egyébként az angol tanulás és az edzés is kifejezetten jól megy, napi 1 órát szoktam tenni az angol tanulásba, az edzésbe meg olyan 40 percet, és mindig úgy éreztem a végén, hogy ez így teljesen jó, minden energiámat beleraktam, ha mindennap csinálom, akkor egy idő múlva biztosan lesz eredménye.


Viszont a mindennapok egyszerűen annyira lehúznak és annyira megterhelnek (pl. a munkahely leginkább), hogy elmegy a kedvem az egésztől, és amikor hazaérek már csak a gép elé van beülni kedvem...


Hogy tudnék ezen változtatni, hogy a motiváció tartós legyen?


Köszönöm.


2022. júl. 15. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy nem tűztem ki azt, hogy na most lefogyok ennyit, ekkorra megtanulok angolul, hanem magàt a folyamatot csináltam úgy, hogy megszeressem. Tehát kerestem egy tornát, ahol jól érzem magam, amit minden egyes alkalommal várok és szívesen megyek. Mikor csak le akartam fogyni, akkor 3 alkalom után feladtam.


Nyelvet tanulni én szeretek és mindig is szerettem, de neked ha semmi kedved hozzá akkor csak tegyêl be egy filmet vagy egy podcastot angolul és nézd meg, hallgasd meg. (Nem is kell aktívan minden egyes szót kiszótàrazni, csak figyeld és hallgasd. Én mikor fàradt vagyok csak nézem és hallgatom és amit megértek megértek, amit nem nem.) Aztàn ha friss vagy akkor mehet a nyelvtan. Lényeg, hogy magát a nyelvtanulási folyamatot próbáld meg szórakozássá tenni.


A màsik dolog meg az (ezt egy videóban láttam) hogy a plusz dolgokat igazísd a kötelezőkhöz és próbálj meg következetes lenni. Csak heti két napot 30 percet van idő nyelvet tanulni? Akkor írd be a naptáradba és azt tényleg tartsd is be. Ne tervezz oda semmit. Ha csak 10 percet akkor annyit. Kb. három hét után pedig szokássá válik és az lesz fura ha nem csinálod. De ne akarj napi 40 percet, ha tudod, hogy munka után hulla fáradt vagy.

2022. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Nem motiváltnak kell lenned, az hamar elillan.


Meg kell tanulnod leülni és olyan dolgokat csinálni, ami nem tetszik akár napi több órában.


A motiváltság nem visz végig órákon át tartó szenvedésen vagy annak többszöri ismétlésén, csak az legelején az egy picit kedved azt elkezdéshez, de utána már csak a saját kitartásodon múlik.


Ne az okot keresd, hogy végig bírj csinálni valami, csak szimplán ülj le és csináld végig.

2022. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!