Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Németországban valóban 4000ft...

Németországban valóban 4000ft 1kg kenyér? Fizetések mennyire emelkedtek mostanában? Például ha kerestél havi szinten 1700€ 2021-ben most mennyivel emelkedett? Valóban sokan mennek haza Magyarországra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 17. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Én 3 euróért veszem a kenyeret

Nem tudom hol kerül 4000be 🤷‍♀️

300 euróval nőtt a bérem tavalyhoz képest. Nem mennék haza Magyarországra és nem is tudok róla hogy bárki hazamenne

2022. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

1. Nem, ez hazugság.

2. Emelkedtek 200-400 eurót, valakinek még többet is.

3. Dehogy mennek, mindenki csak kifele jön. Ilyen dolgok mellett, hogy KATA szigorítàs, meg 90 ezres villany, meg gázszàmla, 130 ezres nettó minimálbér mellett szerinted ki akar maradni? Maximum az aki milliárdos, vagy aki tényleg hülye.

2022. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Egyetértek!

2022. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Nagynénémék nemrég jöttek meg Németországból, azt mondta kint is minden ugyanennyibe kerül, sok dolog még olcsóbb
2022. júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

#2

Szarul élni senki se akar, de az sem megoldás, ha áttelepül egy teljes ország egy másikba:D

Én nem vagyok se hülye, se milliárdos, mégis itt vagyok.

Szerintem külföld a "könnyebb út". Itthon is lehet jól keresni és nem, nem senior architect blabla bruttó 2 milláért, hanem egy nettó 500as bér igenis jó pénznek számít, kivéve ha a nagy jólétben már elkényelmesedik az ember, hogy nettó 3000 eurót keres és luxusban él.

2022. júl. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
99%

Igen, nettó 500, ha mérnök vagy, vagy informatikus, vagy építőipari dolgozó. De ahhoz, hogy valaki ennyit keressen bőven kell lerakni tapasztalatot az asztalra. Nekem is hiányszakmàm van(építőipari), de alkalmazni sem alkalmaznak sehol, mert nincs tapasztalatom, pedig a hírek szerint az én szakmámmal itthon 600-700 ezret lehet keresni havonta. Engem mégis mindenhol elhajtanak, hogy ha nincs tapasztalatom, akkor nem kellek, pedig nem gyorstalpalón tettem le a szakmát, hanem iskolarendszerűben, csak sajnos külsős gyakorlat nem volt.

Meg nem mindenki él Pesten, nem mindenki teheti azt meg, hogy felköltözik. Én sem tehetem meg, és nem nem a gyerek miatt, vagy hasonlók, mert nincsen. Nem voltam olyan hülye, hogy gyereket vállaltam 50 milliós hitelre, meg CSOK-ra(az is most lett szigorítva egyébként). De sok magyar van még így, hogy nem tud csak úgy Pestre ugrálni 500 ezreket keresni. Itt "vidéken" meg nem fizetnek semmit. És ezt úgy írom, hogy észak-keleten élek több, mint húsz éve. Szinte munkalehetőség sincs. Ha távolabb is megy az ember az meg megint egy befektetés, kell sok pénz, hogy az ember meginduljon Dunántúlra, vagy Pestre. De ott akkor nyomorogjon szállón (voltam jó pár putris szállón munka miatt), de a hosszú út hetente, stb. Meg így is úgyis távol van akkor az ember a családjától. Ennyi erővel akkor inkább külföldre menjen az ember, ott is lesz ingázás, putri szálló, de a fizetés is jóval több, meg oda egy idő után viheti a családot is. Itthon sajna magyar fizetésből, alkalmazottiban, hitel nélkül lehetetlen megvenni egy házat, vagy egy új autót, pláne vidékiként. És lehet kiabálni, hogy "IdE KeLl KöLtöZni BuDaPessssre". Nem kivitelezhető mindenkinek! Elmondom még egyszer. Pesten egy albérlet ott kezdődik, hogy 130-150 ezer + rezsi, plusz egyél, plusz tegyél félre, meg tankoljàl. Ehhez egy 300 ezres nettó fizetés épphogy elég. Kezdőként, 20-22 évesen meg a világon nem fog senki fizetni 500-600 ezer forintot, ha csak nem protekcióval került a céghez, mert apu benyomta, vagy tényleg nem valami szuper szakember a szakmájában, hogy ennyi idősen már közel mindent tud. Vagy nem vállalkozó, de a mostani KATA szigoritàssal most rengeteg vállalkozó visszaadta a vállalkozàsàt is, és ennyi volt. Innentől már nem éri meg úgy vállalkozni sem, mint eddig.

Minimálbérből meg nem fog kijönni a rezsi sem, nem hogy az albérlet, vagy a kaja, a folyamatos élelmiszer árnövekedéssel.

Tudom-tudom. Most lehet azzal jönni, hogy senki nem tart pisztolyt az emberek fejéhez, hogy minimàlért kell dolgozni, de sokaknak sajna csak ez az egy lehetőségük van, és nem feltétlen azért, mert hülyék, és nem tanultak, hanem a fentebb soroltak miatt.

2022. júl. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Az borzasztó elszomorító, hogy mérnökként keresek középmagyarországi régióban ~500.000.- nettót. Ugyanezért a munkáért Ausztriában, Németországban ~1.500.000-2.000.000.- lenne a bérezés. A megélhetés árai pedig majdnem megegyeznek. A lakhatás némileg drágább odakint, de nem annyival, mint amennyivel jobb a fizetés.

Sógorom most ment ki Ausztriába sima sori munkára. Nettó 1.000.000-t utaltak neki egy hónapra túlóra nélkül. Ez az igazi no comment.

2022. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
87%

Tessék, nagyjából 3 euró egy kg kenyér.


[link]

2022. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Danke schön.
2022. júl. 18. 13:25
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

#7 ha tényleg meg tudnál keresni 1.5 milliót németben, akkor miért nem vagy még ott?

Lehet hogy más területen vagy mint én, de én is néztem hogy megérné-e kimenni, és inkább 1 millió az a másfél, és ha szinte semmit nem kell itthon a lakhatásért fizetnem, ott meg lenne vagy 250 ezer, akkor már mindjárt más a történet, főleg ha itthon keresek nettó 600at.

2022. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!