Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják azt az “embert”,...

Hogy hívják azt az “embert”, aki képtelen beismerni, hogy hibázott, pedig lelke mélyén tudja, hogy nincs neki igaza és képtelen bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Nekem valamiért sosem esett nehezemre beismerni valamit, ha hibáztam és nem győztem bocsánatot kérni és jóvátenni. A legtöbbeknek ez miért nem sikerül?


25/F



2022. júl. 22. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok senkit megsérteni ,

De a skizoid hajlamnál van ilyen szerintem.

2022. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a belátás hiánya
2022. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nő.
2022. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan vagyok, mint te, képes vagyok elgondolkozni a tetteimen, azok másokra gyakorolt hatásán, és ha rájövök, hogy elrontottam, akkor igyekszem biztosítani a másikat róla, hogy érzem a súlyát és megteszem, ami tőlem telik, hogy a jövőben ne legyen ilyen. Bennem az van ezzel kapcsolatban, hogy csak úgy lehet tüskék nélkül lenni egy akármilyen kapcsolatban, ha megadjuk a másiknak azt a bizalmat, hogy jogosan eshetett neki rosszul valami, amit tettünk, nem csak "hisztizik".
2022. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pszichés betegség miatt, lehet sorozatos traumák miatt, hogy sokszor megalázták, bántották aprócska tévedésekért, ezért nem tanulta meg helyén kezelni. Lehet dacból, ez inkább gyerekeknél fordul elő, lehet bosszúból.
2022. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Az 1-es megölt így reggelre XDDD

A kettőnk kérdése egyébként nagyon hasonló, csak másfél óra eltérés van köztük.

Pontosan ilyen problémám van jelenleg kolléganőmmel, pont ugyanez amit leírtál. Még ha a jóisten rászakítja az eget, akkorse fogja azt mondani hogy "én hibáztam" annyira hajtja az igazát miközbe ő csinálta a szart és ő volt nagyképű.

Ha ő veszélyeztetve érzi magát, mindent csinál, flegmázik, rádkiabál dolgokat, felhozza az érzékeny dolgaidat, csak hogy ő kerüljön ki győztesként.

Ezek az emberek szerintem betegek picit mentálisan...

Most nem lehülyéztem őket, mert nem azok, csak furák.

És ez annyira fel tud idegesíteni hogy ő volt a fasz és még ő nem hajlandó rámnézni utána, hogy hihetetlen.

Életembe nem ütöttem meg egy darab nőt sem, törjön le a karom inkább mert gusztustalan dolog, de ezt ha így folytatja el fog pattanni az amit már másfél éve húz bennem ezzel. Ami azért nem kevés idő.

Leszarni meg nem tudom mert a munkaterületünk egymástól kb 2-5 méter.

Ha meg megbeszélni akarom vele, rámnéz és mintha mögöttem a falat nézné... elmegy...

2022. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Én már láttam ilyet, de én ezt úgy oldottam meg, hogy egy idő után felmondtam. Nem tudsz mit csinálni, mert nem fog megváltozni, ilyen a személyisége. Azt mantrázza magának, hogy vele minden rendben, ő nem hibázik, és el is hiszi (még akkor is ha be lehet bizonyítani, hogy ő hibázott, mert a szoftver mindent "kimutat").

Én azt gondolom, hogy ezeknek az embereknek gyerekkorban a szülők azt mondogatták, hogy ők tökéletesek, mindent jól csinálnak stb. Így az ő fejükben nem létezik olyan, hogy ő is hibázhat, és azt el is kellene ismerni. Sosem ismeri be, vagy ha nagyon a sarokba szorítják és beismertetik vele hogy hibázott, akkor azt valamilyen módon megbosszulja.

Volt ilyen kolléganőm, nem volt normális. Sajnos nem tudok rá mást mondani, pedig nem szoktam degradálóan nyilatkozni senkiről. Ilyen esetben azt tudod tenni amit én is. Felmondtam (természetesen semmilyen megbeszélés nem segített, és nem csak velem csinálta ezeket).

2022. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!