Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ideiglenesen változhat az...

Ideiglenesen változhat az MBTI típus?

Figyelt kérdés

INTJ vagyok, és úgy érzem, hogy nagyon nehezen megy az ismerkedés/párkeresés, így szeretném más típusok képességeit is elsajátítani. Rengeteget vagyok a fejemben, egyedül. Tervezek, gondolkodok, de a kivitelezés, cselekvés nagyon nehéz. Mindezek ellenére négyszemközt, egy számomra fontos személy mellett sokszor úgy érzem, hogy ENTP-ként viselkedem, romantikus kapcsolatban néha INFJ-ként. A probléma, hogy nagyon sok idő, mire egy kapcsolatban idáig eljutok. Nemcsak sok idő, erős bizalom is kell hozzá.


Ismerkedés fázisban szívesen lennék ENTJ vagy ESTJ. Úgy gondolom, hogy nekik könnyebb dolgok lenne az ismerkedésben, illetve ezek elég domináns személyiségek, amik a nők többségének imponáló lehet. Mindezek mellett nekem is szimpatikus típusok.


Lehetséges-e ideig óráig egy ilyen változás? Ha igen, mit javasoltok, hogyan kezdjek neki?



2022. júl. 24. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez a kategorizálás nem ennyire egyszerű. Én már sokszor kitöltöttem ilyen tesztet és mindig más jön ki és nem csak 1 betű változik. Az egyetemről ismerek valakit, aki nagyon jó a témában, mindenkiről megmondja melyik csoportba tartozik. Rólam nem tudta megmondani.

Mikor százalékosan értékelik ki a szempontokat kb 3 betű is 50 körül van általában.


De még ha fix is lenne, szerintem igen, akár hosszútávon is változhat, de kedvtől is függ.

2022. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Persze!

Csak vedd ki belőle a karburátort!

Még TDI-t is lehet belőle csinálni,mert TCI-t

2022. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik típusban benne van az alap 8 funkció, ami felépíti az mbti-t, csak más, erősségi sorrendben állnak fenn. Ezért látod azt, hogy más típusoknak jobban megy az ismerkedés, neked nem. Különböző szituációkra különböző funkciókat használ mindenki.
2022. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
A személyiség folyamatosan változik, és nem kor függvénye.
2022. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért az Estj-ékkel sem olyan könnyű ám. Elég konkrollálóak tudnak lenni. Milyen konkrét dolgok miatt látod magad Infj-nek/Entp-nek?
2022. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%

Szerintem ne ezek mentén határozd meg magad.

A személyiség tesztek első sorban arra jók, hogy elgondolkodj magadon, és adjon némi kapaszkodót. Esetleg kiindulópontnak, de ez még nem önismeret.

Te el tudod képzelni, hogy a világon minden embert bele lehet pakolni 16 skatulyából egybe? Én nem.


Egy másik nagyon becsapós dolog ezekben a tesztekben, hogy te töltöd ki. Tehát ha gyenge az önismereted, akkor eleve nem kaphatsz hiteles eredményt. Például lehet, hogy te azt válaszolod, hogy mindenkinek tiszteletben kell tartani a véleményét, mert ez éreznéd helyesnek, ebben hiszel, de a valóságban nem így viselkedsz (csak egy példa).


Ha valamiben fejlődni akarsz, az nagyon jó dolog, és abszolút kivitelhető, viszont többet érsz el, ha a konkrét célt fogalmazod meg, nem azt, hogy melyik MBTI típusra szeretnél hasonlítani. Pl. ha "dominánsabb" szeretnél lenni, dolgozz az önbizalmadon, és a határozottságodon.

Azt persze nem állítom, hogy ez könnyű lenne, viszont körülhatárolhatóbb, és az mindenképp segít, ha tudod, mi a célod. És ebben a témában rengeteg irodalom létezik.


Visszatérve az MBTI-hez, én ezt a videót ajánlanám 4:47-től:

[link]

A csatornán sok más pszichológiai tartalom is van, ami hasznos lehet az önfejlesztéshez, ha érdekel az ilyesmi.


Én személy szerint különböző MBTI tesztekben négyféle eredményt is kaptam, ami a 16-ból azért elég nagy szórás.

2022. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
nem változhat
2022. szept. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Változhat. Az intro-extrovertáltság a legkönnyebben. Én középre be vagyok lőve az INFP, ENFP és ENTP köré, bár már egyértelműen az utóbbi kettő inkább.
2022. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!