Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen az oldalon még egy...

Ezen az oldalon még egy tudományosan igazolható választ is nagyon lepontoznának a felhasználók, akkor is, ha azt egy professzor adná?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy sokszor valószínűleg csak csordaszellem miatt teljesen értelmes válaszok vannak totálisan lepontozva.


Szörnyű ezt látni és sokszor arra gondolok biztosan vannak, akik nem trollkodásból pontoznak le értelmes válaszokat, hanem mert meggyőződésükkel ellentétes a válasz. Nem észből, szívből pontoznak.


2022. júl. 27. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Hát mindig lesznek olyan emberek akik azt hiszik csak nekik lehet igazuk. De sok troll is van amúgy.
2022. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekvállalás témakörben rendszeresen húznak le tudományosan korrekt válaszokat a momzillák.


Ugyanakkor az is gyakori ezen az oldalon, mikor valaki foteltudós, magyarul felületes ismeretekkel rendelkezik az adott tudományterületen és azokból tákolja össze a saját hülye konteóit vagy támogatja meg a neki tetsző részekkel a saját vágyálmait. Például biológia/etológia témakörben rendszeresen látom, hogy egyetlen szerzőtől hivatkoznak elavult állításokat, azokból is csak a nekik tetsző részeket, aztán teljesen fel vannak háborodva, mikor valaki a nekik nem tetsző részt is hozzáfűzi vagy épp egy naprakészebb eredménnyel cáfol.

2022. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Általában minden kategóriában vannak olyanok akik trollok vagy szándékosan provokálnak.


A legrosszabb szerintem akkor is az amikor az olyan jellegű válaszok vannak lepontozva, hogy "nem hasznos" ami az adott személyre vonatkozik.


Megkérdezik például, hogy mi a kedvenc ételed vagy időtöltésed és az erre érkező válaszokat valaki nem találja hasznosnak. Ebben soha nem találtam logikát, hogy az ilyesmi kérdésekre érkező válaszokat miért jó érzés valakinek lepontozni.


Én egyébként ritkán használom a pontozás funkciót és akkor is többnyire csak pozitív értékeléseket szoktam adni. Provokálásra vagy szimpla rosszindulatú válaszra általában semmit sem szoktam nyomni.

2022. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Itt a gyk-s közvélemény szintet kell belőni ha felpontozásra mész.
2022. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Mert azt hiszik ez like gomb.

Azért csinálják.

Csak mindenki telibeszarja igazából,hogy kinek mi tetszik.

Tök felesleges ez a gomb ide.

2022. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban szinte csak számítástechnika témakörben válaszoltam. Ott is mindig képesek voltak megcáfolni a tényeket. Pedig tesztekkel, mérésekkel, saját tapasztalatokkal is érveltem.
2022. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nincsenek képben az aktuális tudományos kutatási eredményekkel, tehát ha egy korábbi elméletet megcáfoltak már új kutatások, sokakban még a régi, elavult van meg, és nem fogadják el a változásokat.

Másrészt vannak nagyon megosztó témák, amikre az emberek ugranak.

Illetve ha valakinek esetleg a személyes tapasztalatai nem igazolják a tudományos állítást, hajlamos nem hinni a kutatási eredményeknek, függetlenül attól, hogy az eredmények esetleg igazolják azt is, hogy valaki miért tapasztal mást.

Egyébként vannak kérdések, ahol még működik is az ilyen, és korrekt kommunikáció van, csak ott nagyon kevés a válasz, mert gyorsan érkezik megfelelő a kérdésre, és nem nagyon van vitaalap.

2022. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy például ott a közlekedés kategória, KRESZ. Ha belinkeled a komplett jogszabályt azt is lepontozzák :D
2022. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezt nem kell körbemagyarázni.

Az emberek elég nagy százaléka segghülye.

Azt hiszik ők a világ legokosabb emberei és jöhetne akár Einstein is és bizonyíthatná azt amit nem kell már bizonyítani, ezek akkor is okoskodnának.

2022. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anoním az oldal, bárki írhat rá, és bárki értékelheti a válaszok hasznosságát.


Persze, van nagy piros elriasztó tábla a 18+os részknél, de tuti hogy a topic fele 13-15 éves, már csak a válaszokat elnézve is.


Szóval egy csomó olyan emberrel is leállnak vitatkozni, akivel szemtől szembe soha az életbe nem mernének megszólalni.



Sajnos a pontozási rendszer arra is ad elismerést ha a csordával értessz egyet.

Emiatt sokan el se olvassák a választ, csak nyomják rá a pirosat vagy a zöldet, hogy magasabb legyen az értékelésük.

2022. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!