Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok spórolni, sok...

Nem tudok spórolni, sok felesleges dolgot veszek. Erről le lehet szokni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok pénzt elköltök magamra, ruhákat veszek általában vagy hasonló dolgokat ami lehet smink,cipő, ékszer bármi. Egyszerűen folyamatosan vásárolok online, heti szinten többször is jön hozzám a futár és most kezdem belátni,hogy mit is művelek. Elszégyelltem magam, idáig nem foglalkoztam vele de most már szeretnék megváltozni, ez lehetséges? Valójában a saját fizetésem arra költöm amire akarom, a férjem nem szól bele és mivel ő jól keres ezért ő fizeti a ház dolgait. Soha nem vett el tőlem pénzt semmire, hiába szeretném ha én is hozzájárulhatnék de soha nem hagyta. Még nincs gyermekünk, két éven belül viszont tervezünk. Szeretnék normális lenni aki nem költ ennyit felesleges dolgokra mert nem is használom ki, biztos kompenzálok mert régen nem engedhettük meg mivel anyukám özvegyként nevelt minket. Nem azt mondom,hogy néha-néha ne vegyek meg valamit magamnak de ez túlzás amit csináltam az elmúlt években. Van aki hasonló,mint én? Hogyan tudok erről leszokni? Észre sem veszem és állandóan az applikációkban vagyok a telefonomon és már adom is le a rendelést, ha nem addig piszkál a dolog amíg meg nem rendeltem ... Hogyan spóroljak?

2022. júl. 28. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Önfegyelem gyakorlása.


Mielőtt bármit veszel leülsz és vegiggondolod, van e rá szükseged. Alszol rá egyet és újra vegiggondolod...

2022. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Olvasd el a boltkóros naplója c könyvet...
2022. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A vásárlás a hobbid, márpedig ha ez a hobbi nem összeegyeztethető az életviteleddel/kereseteddel, akkor az a megoldás, hogy keresel valami mást.

Jelenleg ez ad örömet, ebből nyersz szerotonin, sőt, ki tudja, talán valami űrt is betölt az életedben, szóval csak annyit kell tenned, hogy máshonnan szerzed meg ezeket a pozitív érzéseket.

Kézműveskedj, kezdj el rajzolni, tanulj meg egy hangszeren játszani, lépj be egy sportegyesületbe - teljesen mindegy hogy mit csinálsz, csak legyen más amiből örömöd van, és ami iránt szenvedélyt érzel.

2022. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
2022. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Adj meghatalmazást a bankodnak, hogy kb a fele fizudat kössék le, és ehhez minden hónapban adnak valamennyi kamatot. Próbáld kibirni, hogy ahhoz a pénzhez nem nyúlsz. Gondolj arra, hogy egyfajta megtakarítás lesz majd a gyermekednek. Vagy ha úgy gondolod, lehet nyugdíjpénztári megtakarítás is. De mindenképpen kevés pénz legyen a számládon, talán akkor kevésbé akarod elkölteni olyanra, amire nincs szükséged.
2022. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüeg ezzel jutalmazod magad, mert korábban ezt nem tehetted meg.


Megoldás lehet, ha ezeket az alkalmazásokat egy mappában tartod, és csak akkor nyitod meg, ha tényleg kell valami.


És igen, jóelőre nézd át a ruhatáradat, és írj listát arról, hogy mi kell, pl új őszi cipő, 2 párnahuzat, meleg zoknik. Igyekezz olyat venni, ami tartós, és mindenhez felvehető.

Tölts limitált időt az alkalmazáson, sőt, jobb ha nem a telefonodon, hanem pl az asztali gépen veszed, amin nincs veled állandóan.


Sajnos az összes ilyen úgy van felépítve, hogy új és új dolgokat ajánl, állandó böngészésre késztet.


Megoldás lehet, ha keresel magadnak olyan játékot, ahol hasonló élmény van, de nem költessz a játékban igazi pénzt.

2022. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt szokják mondani hogy ez egy kiegészítő tevékenység.Ami lefoglal, leköt, örömöd leled benne.Elképzelhető hogy sablonos az életed és belefásultál, telnek a napok, hetek, hónapok, és ezzel a tevékenységgel akarod feldobni, kompenzálni.Keressél valami más elfoglaltságot, amiben örömöd leled.

Vagy tárjátok fel a problémákat.Mert pszichológiailag lehetne turkálni a fejedben.Oka van ennek.Vagy problémáid vannak,és nem boldog az életed és ezzel szeretnél örömöt, boldogságot belecsempészni.

Valószínű ha régóta csinálod ezt, akkor segítség nélkül nem fogsz tudni leszokni róla.Nálad ez már a függőség határát súrolja. Vond be a férjedet, beszéljetek róla.De talán egy pszichológus bevonása sem túlzás!

2022. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is észrevettem magamon hasonlót, én is szegény családban nőttem fel, talán ezért gyűjtögetek ruhákat, de volt higy elegem lett.

Ma azt csinálom hogy mikor meglátok valamit először elgondolkozok hogy van e rá szükségem. Ilyenkor az esetek többségében rájövök higy nincs, és nem veszem meg. Tudatosan lehet változtatni.

Telefonról le kell törölni ezeket az applikációkat. Ha tényleg kell valami akkor a számítógépről vedd meg. Az ember általában kevesebbet lóg azon mint a telefonján ami mindig a kezében van.

2022. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elhatároztam, hogy akkor veszek valamit, ha egy másikat kidobok/ eladok. Tehát, vagy akkor veszek valamit, ha elhasználtam vagy, ha nem felel meg. Szerintem neked is érdemes lenne bevezetni. Már most tartanék egy nagy, drasztikus selejtezést a helyedben. Engedd el, amire nincs szükséged. Ajándékozd el annak, aki örülne neki vagy add el! Egyébként meg találj célokat, amiért érdemes gyűjteni. Én hó elején elutalnám a fizetésem nagy részét állampapír számlára és a maradékból élnék. Mindjárt nem lenne mihez nyúlni feleslegesen. A pénzed viszont drasztikusan nőne. Ne haragudj, de bármi történhet, akkor mi lesz veled és a leendő gyerekkel? Nem kell, hogy elválj, csak egy komoly betegség a férjednél. Gondolj a jövőre!
2022. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én nem tudom ehhez miért kell a közönség segítsége.. Felnőtt vagy, felfogtad, hogy fölösleges dolgokra költesz, ne tedd és ennyi. Mi külföldön élünk, mindketten jól keresünk. Együtt vállaljuk a közös dolgok fizetését, nekem mondhatná a férjem, hogy ne így legyen, nem mennék bele. Önálló nő vagyok nem egy teszetosza balfék. Mindenkinek megvan a saját pénze is, nem kell spórolnunk, de arra költők amire szükség van. Ha ez valami mentális gondból fakad kérj segítséget.
2022. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!