Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is zavar,ha a fehér...

Mást is zavar,ha a fehér bőrére tesznek megjegyzést?

Figyelt kérdés

A hajszínem valahol a szőke és vörös között van, ezzel pedig nyilván az jár,hogy nagyon fehér a bőröm.

Annyiszor kaptam már meg,hogy "de hullafehér vagy", meg "menj már el szolizni" vagy pl. "a barnaság jobban állna,még véknyít is" és így nem értem,hogy ezek honnanjönnek az embereknek? Azt hiszik,hogy ez bem bántó?


2022. júl. 29. 16:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, és a kedvencem: "minek kened magad naptejjel?Akkor soha nem is fogsz lebarnulni. Menj ki egy kicsit, látszik,hogy egész nap bent kuksolsz"
2022. júl. 29. 16:02
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésből nem jött volna le,akkor semmilyen rasszista kommentet nem tűrök,mindet jelentem. Pontosan tudom, hogy milyen,mikor valakit a bőrszíne miatt piszkálnak, legyen az bármilyen.
2022. júl. 29. 16:07
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ha azt mondják, hogy hű de fehér vagyok, akkor vidáman mondom, hogy köszi, ezután nem érzik úgy, hogy fikázni akarnak. :D

De amúgy már vérvételnél is volt, hogy oda hívtak egy nővért, hogy nézzen meg engem, végre valaki fehérebb nála. És így néztünk egymásra, hogy oké, ez hülye....

2022. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Engem egyáltalán nem zavar. Akkor zavarja valami az embert, ha ő maga sem szereti azt a doldot magán, amit kritizálnak. Pl ha a súlyomra tesznek megjegyzést, az bánt, mert nekem sem tetszik a súlyom. De ha a fehér bőrömre szólnak be, az cseppet sem zavar, mert szeretem a fehér bőrömet.
2022. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igaz. Gondolj bele,ha a szüleidre mondanak rosszat,az nem azért esik rosszul, mert ne szeretnéd őket, pont az ellenkezője.
2022. júl. 29. 16:28
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Rossz körökben mozogsz.
2022. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Az teljesen más mikor az embernek a szeretteit szidják, mint amikor kritizálják a külsejét. Nem is értem a hasonlatot, abszolút nem lehet összehasonlítani a kettőt, köszönőviszonyban sincsenek.
2022. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy rossz példa, de nem változtat a tényen,hogy bunkóságokat mondanak,ami akkor is rosszul eshet,ha te szereted az adott dolgot.
2022. júl. 29. 17:10
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Engem nagyon zavar, de de mindenféle kéretlen megjegyzés és vélemény, adott esetben akár a pozitív is. Egyes emberek úgy dicsérnek, hogy azt inkább meg sem akarom hallani…. Szerintem borzasztó, hogy egyesek késztetést érezzenek arra, hogy elmondják hogy nézel ki, milyen a bőröd, ruhád, hajad stb., jó lenne erről leszokni végre.
2022. júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Teljesen egyetértek

2022. júl. 29. 17:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!