Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérdeznek, ha úgy...

Miért kérdeznek, ha úgy gondolják, tudják a választ? Ha már kérdeznek, miért lepődnek meg annyira a válaszon?

Figyelt kérdés

Sok ilyen ember van, aki feltesz egy kérdést és az ő általa gondolt választ várja, aztán meg néz egy nagyot, hogy nem az a válasz.


Mondok egy példát, mondjuk mondom valakinek, hogy megyek Balatonra, és megkérdezi, hogy kocsival megyek-e. Ő már lejátszotta a fejében ezt a beszélgetést, hogy én azt mondom erre, hogy igen, kocsival. Csakhogy ez nem igaz, mondom is neki válaszként, hogy vonattal megyek. Erre hatalmas gülü szemei lesznek és hitetlenkedik, láthatóan pörögnek a fogaskerekek, hogy mégis hogy történhetett ez. Ez nem valós példa amúgy :D


Nagyon idegesítő az ilyen, nem értem, miért kérdez, ha ő egy konkrét választ akar hallani, meg miért lepődik meg, hogy nem azt mondom.


2022. aug. 1. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ebben hol a kérdés?
2022. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy miért ilyenek és miért csinálják, miért nem bízzák rám a választ, ha már elvileg kérdez és nem állít
2022. aug. 1. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Idk. amugy én is tapasztaltam már. valószinülei nem kérdésnek szánják hogy "És autóval mész" mert ők tudják magukban és nem kérdésnek csak egyfajta megerősítést várnak. gondolom
2022. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen meg is válaszoltad.

Vannak olyan emberek, akik csak azért kérdeznek, hogy megerősítsék a saját álláspontjukat. Szerintem beszélgetéskor mindenkiben előfordul az-az érzés, hogy: Na tudtam én, hogy ezt, vagy azt fogja mondani "xyz".

Esetenként érezhető is, hogy bizonyos válaszokat ki akarnak "kényszeríteni", csak hogy a saját igazukat, önbecsülésüket növeljék. (Ekkor szokott előfordulni a kegyes hazugság is.)

Amikor egy kérdés öncélúan, az-az nem szimpla érdeklődés miatt tevődik fel, és a válasz csodálkozást vált ki, akkor szintén megfigyelhetők az instant "tesztelő" kérdések. Ekkor a kérdező valamiért nem hisz a fülének, és ezért ilyen további megerősítésre van szüksége. (Ebből szoktak kialakulni a viták is.)

Ez ilyen bizonyos emberekre jellemző szokás, amit nehéz jól kezelni. :D

2022. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!