Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet nagyon gonosz egy...

Mitől lehet nagyon gonosz egy szellemileg kissé visszamaradott fiatal férfi, akit a szülők a fogyatékossága miatt iszonyatosan elkényeztettek?

Figyelt kérdés
Mindenkivel nagyon bunkón viselkedik, a szüleit a csicskásainak tekinti, parancsolgat nekik, követelőzik. Sokszor a nagymamára bízzák a felügyeletét, többször majdnem megverte az apró termetű nénit, mert nem vett meg neki a boltból vmi baromságot, amit ő követelt. Miért ilyen rossz a lelke?
2022. aug. 6. 18:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem az én kölköm, ismerősömé, csak szörnyülködök rajta. Felőlem tartsák míg élnek, legyenek a gyerekük szolgái.
2022. aug. 6. 22:24
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11

Csak szólók hogy így egyre gonoszabb lesz, amit rajtuk fog levezetni.

2022. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Katona Dius ***** válasza:

Egy fogyatékos rokon miatt egész életemben sokat mozgolódtam fogyatékosok között (volt köztük mozgás- és szellemi fogy. is). Alapjáraton olyan,mint más gyermek nevelése. Ha ráhagyod, hogy jajj szegény kisfiam,beteg vagy,de majd én kompenzálom az elkényeztetéssel, és rád hagyok mindent,mert beteg vagy, az így jár.

Aki a sérült gyerekével is következetes,megtanitja korán neki,mit szabad és mit nem, ott nem lesznek ilyen problémák. Persze nehezebb az ilyen gyermek nevelése,jobban kell sulykolni,hogy ezt nem szabad vagy azt szabad.

De úgy tapasztaltam,aki kellő gondossággal neveli a sérült gyerekét,ott nem lesznek ilyen gondok. Persze lesz,hogy bepörög és nem érsz el semmit a szép szóval. De jelentősen kevesebb,mint a neveletlen, elkényeztetett gyerekeknél.

2022. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!