Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt én vagyok a bunkó,...

Mièrt én vagyok a bunkó, amikor csak azt adom, amit én kapok?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig megértő voltam a családtagjaimmal, barátaimmal. Empátiával és szeretettel hallgattam a gondjaikat, de egy idő után észrevettem, hogy nekem mindenki megmondja a tutit. Szóval míg én nem vágtam bele a másik arcába az okosságokat, hanem csak meghallgattam és esetleg finoman tanàcsokat adtam, ha kértek, addig én kb olyan mondatokat kaptam a problémáimra, hogy “te választottad”, “tudnod kellett, hogy ez lesz” “ez van, semmit sem adnak ingyen”, “bírni kell, én is kibírtam..” stb. Na egy ideje én is elkezdtem így “segíteni” ezeknek az embereknek, azóta viszont én vagyok a bunkó, és egy fél mondat miatt már megsértődnek rám. Hogy van ez?
2022. aug. 8. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az én környezetemben is sok emberre igaz :D Görbe tükröt tartasz feléjük és kiderült, saját magukat is rühellik, csak eddig max. nem realizálták, milyen elviselhetetlenek
2022. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tapasztaltam, nem szeretek már nagon régen senkivel sem hosszan beszélgetni vagy együtt lenni.
2022. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ember ilyen.

Mindenki csak panaszkodni meg okoskodni akar de ha valakitől ugyanazt kapja vissza akkor csodálkoznak és nem értik,hogy mi változott most.

Miért nem hallgatod kussban a nyomorukat mint egy lelkiszemetes.

Nárcisztikus világban élünk sajnos és nagyon sok a sérült ember.

2022. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Egyrészt mert ilyenkor, akinél betelik a pohár bunkóbb, mint előtte vele voltak, másrészt ez kívülről nézve egy negatívabb, lekezelőbb stílus, mint megszokták, tehát "rosszabbat" kapnak, mint előtte. De ha nagylány/fiú vagy beolvasni, akkor vállalni a következményeket is annak kell lenni
2022. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, csak azt se felejtsd el, hogy ugyanezek az emberek a kérdezőnek is rendre "beolvasnak". (Azok után, hogy ő segítőkészen állt a nyomorukhoz).
2022. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De nem olvasok be senkinek, csak néha én is odamondok egy “tudtad, amikor elvállaltad a munkát, hogy stresszes lesz” mondatot, ahelyett, hogy ó te szegény..
2022. aug. 8. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
26%

#5: Nem felejtettem el. Pont azért mondtam, hogy a bunkózás után, ha betelik a pohár, akkor még nagyobb bunkózás lesz a válasz, hiába gondolja az illető, hogy ő ugyanannyira volt bunkó. Másrészt meg a bunkózás nem egzaktul mérhető, szóval a második fele a válaszomnak, pedig itt kapcsolódik. Miszerint ha egy szinthez vagy szokva, akkor nagyobb bunkózásnak éled meg, ha valaki hirtelen vált, mintha kezdetektől fogva ugyanolyan bunkó lenne,


#4

2022. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!