Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szexualitás és az érzelmek...

A szexualitás és az érzelmek akadályozzák az embert abban, hogy a benne lévő potenciált realizálja?

Figyelt kérdés

Elég csak abba belegondolni, hogy a legtöbb ember életéből milyen elképesztően sok idő elmegy a jelentéktelen, pillanatnyi élvezetek vég nélküli hajszolására, az ember ösztönszintű oldalának a kiszolgálására, miközben ezt az időt tevékenyen és hasznosan is eltölthetnék.


Vegyünk egy példát: tegyük fel hogy van két, szinte tökéletesen egyforma, ugyanannyira intelligens ember, csak az egyik pszichopata és aszexuális, míg a másik "normális", ebben az esetben előbbi jó eséllyel többre fogja vinni, mint az utóbbi?


2022. aug. 9. 15:31
 1/4 Laylah ***** válasza:
100%
Ha nincs érzelem, nincs motiváció sem arra, hogy bármit véghez vigyél.
2022. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es, ez nem hiszem, hogy így van. Messze nem az érzelem az egyetlen potenciális motiváló tényező. Sőt, a kutatások azt mutatják, hogy a pszichopaták között arányaiban sokkal több a sikeres, befolyásos, magas státuszú ember, cégvezető, stb., mint egyébként a társadalomban, holott érzelmek híján ezzel a logikával nekik céltalan hajléktalanokként kéne tengődniük.
2022. aug. 9. 16:01
 3/4 Laylah ***** válasza:
83%
A pszichopátia nem azt jelenti, hogy nekik maguknak nincsenek érzelmeik, hanem azt, hogy a többi ember felé nincsen. Attól még ők is azért lesznek cégvezetők meg magas státuszúak, mert akarnak azok lenni, nem azért, mert unatkoznak és elütik valamivel az időt. A saját önös érdekeiket tartják szem előtt, tehát törekednek arra, hogy nekik maguknak jó legyen - és ez is egy érzelem.
2022. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem eddig semmiben nem akadályozott, sőt, előrébb vitt. Megtanultam több nyelvet, motiváltabb voltam a tanulmányaimban, többet dolgoztam (hogy elüssem az időt, amíg ő mellettem szintén dolgozik) stb.

És ebben még nincs benne az, hogy mennyi lehetőséget mutatott, hány okos emberrel találkoztam miatta stb. (Álláshirdetésre gondoljatok, ne azonnali állásajánlatra meg protekcióra)

Fejlődött a szociális életem, kiegyensúlyozottabb lettem és így hatékonyabb is.


21N

2022. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!