Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól emlékszem, hogy korábban...

Jól emlékszem, hogy korábban nem voltak ennyien látható nick névvel itt az oldalon? Mi lehet az oka, hogy egyre inkább terjed ez a trend?

Figyelt kérdés
Aki látható névvel vagy, te miért döntöttél így?
2022. aug. 10. 12:04
1 2
 1/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Nekem mindig is látható volt.

Ritkán járok fel, de így is totál anoním, csak mert kint van egy nick név, úgy gondolom.

Nem értem, azt, aki ennyire rejtegeti magát itt is, totál fölösen. Lenne egy asd123 neve, azt kész.

Nem hiszek a pontozórendszerben, szóval nem érdekel az sem, ha valaki amiatt rögtön pontoz lefelé, mert meglátja a nevem, és utál. Nem veszekedni járok fel, sem trollkodni, csak sok a szabadidőm szerencsére, és néha jó móka itt válaszolgatni, meg nekem is vannak néha kérdéseim, pl lakberendezés vagy ilyesmi témakörben.

Most mondhatnám azt, hogy hú hát nekem azért van kint a nevem, mert vállalom a véleményem, blabla. Ez egy anoním oldal így, nickkel is, inkább azt modnom, lusta vagyok elrejtegetni, meg nekem fura lenne a szememnek, nem látom ott a nevem, azt alig észrevehető ugyan mit írtam én...

2022. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%

Még annyit írnék ide, hogy talán, akik ennyire rejtegetik, ennyire nem bírják a kritikát, sehogy sem.

Pl. szerintem vannak emberek, akik itt minden nap órákat töltenek, belekötnek másokba, okoskodnak, vagy csak akár simán segítenek stb, és nem vennék őket, a válaszukat komolyan, azt látva, hogy na, Lacika15 megint írkál, hát ez napi 4 órát fent van, bármit ír, azt kapná meg: te élettelen, stb stb, nem a mondandójára figyelnének, hanem rá és az aktivitására.

Így nekik ez egyszerűbb.

2022. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 fersk ***** válasza:
93%
Én pont fordítva látom, amikor (elég régen) regisztráltam az oldalra, jóformán csak nickneves bejegyzéseket láttam, most meg csak 'anonim' alattiakat.
2022. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyre több és népszerűbb VPN szolgáltató van...
2022. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vettem észre, hogy sokan kitennek a nevüket. Sőt, inkább egyre többen rejtik le, akiknek korábban kint volt.

És igen, hiába anonim az oldal, én nem szeretném ha az online pszeudoszemelyisegemre raszallnanak a meg anonimabb név nélküli kommentelők.

A százalékok végképp nem értem mit számítanak :D akinek 0% -a van, azt korlátozzák?

2022. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
nekem régen kinn volt de tele van az oldal pszichopatákkal, van aki elkezdett követni és privátban is írogatott. Nekem akarom hogy pszichopaták engem tanulmányozzanak az oldalon
2022. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Felesleges a nicknevet használni, mert

- sokan csak azért is lepontozzák a választ,

-- mert az illető válaszolt (megjegyzem, nem érdekel a pontozás, mert nem a helyezés érdekel),

-- vélemémyem lehet hasznos az egyet nem értőnek is, megerősíti eltérő nézetem az övét, ám összekeveri a komment alján szereplő "Hasznos számodra ez a válasz?" kérdést a "Tetszik neked ez a válasz"-szal (Facebookon szocializálódott a többség, nem a hasznosság, hanem tetszik/nem tetszik a fontos),

-- a mindent lepontozással szeretné nagyobb tudását, felsőbbrendűségét bizonyítani,

-- troll létét nem akarja nickével még elolvasás előtt elárulni.

2022. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Mert mindenkiben benne van az, hogy akar valaki lenni (vminek a kompenzációja, de a lélektanába nem szeretnék belemenni, mert hosszú + elég sok az elérhető szakirodalom). Más oldalról meg egy pszichés „játszma”. Ugye sokkal hihetőbb egy állítás, ha az összeköthető vkivel, könnyebben szerzel magad körül támogatókat stb...


Régóta vagyok felgasználója az oldalnak. Van egy accom, amin kint van a nick. Kíváncsi voltam egy-két dologra, ezért elkezdtem válaszolgatni ugyanazokra a kérdésekre mindkettő accomból. Sőt, kifejezetten kerestem a szélsőségesebb, kifejtős kérdéseket. Kicsit másképpen fogalmaztam, de a lényeg mindkét válaszomnál ugyanaz volt. Hát természetesen szinte mindig a névvel ellátott kommentem kapott több pozitív visszajelzést, a kommentharcokban is többen álltak ki az állításom mellett. Egy jó darabig csináltam ezt, így sokan (a törzsgyökeres válaszolók) már ismertek és ezáltal vkinél szimpátiát, vkinél meg ellenérzést keltettem- csak annyi különbséggel, hogy én nem voltam magánéletileg lekövethető, és törekedtem az ellentmondások kiküszöbölésére. Voltak itt régi felhasználók, akik nem ügyeltek ilyesmire (pl. fatal error, miss endzsi, frigyes stb...)- ez miatt rengeteg ellentmondásos kommentjük/kérdésük született, amivel egy kommentcsata közben konkrétan ki tudtad végezni és ettől vált az egész tulajdonképpen személyessé (persze egy átlagfelhasználónak fingja nem volt/van arról, h mi történik a színfalak mögött). Fuhh, nagyon ki lehetett idegelni így pár felhasználót, főleg h ha nem adtál magadon fogást.


Nekem mi volt ebben a pszichológiai hasznom? Az, hogy jó volt ráébreszteni egy-két felhasználót arra, h qvára kiteregette a magánéletét, és kisebb-nagyobb pontossággal simán behatárolhatók, na meg elismerem, jó volt egy kicsit beköltözni a fejükbe kb. 0 erőfeszítéssel. Egyébként nekik is vannak al accuk, és az a gáz, hogy a stílus meg a témakörökhöz való hozzáállásuk miatt egy idő után simán fel lehet ismerni Őket. Jaaaj, és volt egyszer h egy „anonim” kommentelőt a felhasználó nevén hívtam, és fuhh, ment ám a jelentgetés :D volt egy csaj, aki totál be tudott kattanni ez miatt, aztán privátban meg rantelt mint egy állat. Az ilyeneket főképp azzal tudod felhúzni, hogy ha nem süllyedsz le a szintjükre.



Persze, könnyen okoskodok, mert én tudatosan tettem azt, amit, míg másoknak tényleg ez az életük. Vagy legalábbis egy fontos aspektusa az életüknek. De egyébként megváltozott már a gárda egy része, és azt kell hogy mondjam sajnos, hogy csökken a színvonal és ez évről évre rosszabb. Sajnos már előbb adnak egy olyan válaszra, amiben lenyomnak egy demagóg dumát, mint egy szakembernek a véleményére az adott téma kapcsán. Ez miatt pl. egyre kevésbé szeretek ide feljárni, amikor tényleg csak a jó szándék vezérli az adott válaszolót (és azért a kontextusokból ki lehet következtetni azt, aki csak olvasott az adott témáról, vagy tényleg tapasztalatból/szakmailag közelíti meg a kérdést, na és itt visszakanyarodhatunk a főkérdéshez is...na vajon miért van kint az nick? Ki a hitelesebb? Én vagy majd a névvel ellátott kommentelő? Tömegpszichológia...).

2022. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Na 8-as az ilyen emberektől félek, mint te :D kicsit psycho, ahogy rámentél ezekre az emberekre.
2022. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon rosszul emlékszel.

Pont régen voltak sokan, mára meg pár ember van.

2022. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!