Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha kedves...

Miért van az, hogy ha kedves az ember a másikkal az bunkózással reagál?

Figyelt kérdés

Alapvetően elsőre kedves, segítőkész vagyok majdnem mindenkivel. Nem a balek fajta, akit átvágnak a palánkon, inkább az a típus aki figyelmes, és egy bizonyos szintig előzékeny. Igyekszem ugyanúgy bánni másokkal, ahogy nekem is jólesne.


Próbálok nem paraszt lenni, még akkor is ha ezért meg kell erőltetnem magam, mert van bőven énközpontú bunkó ember, nem gondolom hogy kéne még több.


De mostanában azt veszem észre, hogy ha paraszt vagyok, akkor sokkal egyszerűbb az életem, kevesebb bosszankodásra van okom. Nem szeretek amúgy ilyen lenni. De 10/8 ember a kedvességre bunkósággal reagál. Miért?


Példa: tegnap egy kicsi, nem forgalmas utcában átengedtem egy gyalogos csajt, már megálltam, mutattam, hogy menjen. Majd vágott rám egy olyan pofát, hogy kitudtam volna szállni a kocsiból és beleverni a fejét a motorháztetőbe, hogy mit vág pofákat? Ha meg nem engedem át, az a baj. Nem volt zebra.

Ha valakit beengedek magam elé, pl besorolásnál, alig van aki megköszöni. Ha elmegyek az orvoshoz, köszönök, senki nem köszön vissza. Ha odamegyek a boltban az eladóhoz, mindig köszönök, majd megkérdezem, hogy hol találom az adott dolgot? Bunkó választ kapok vissza, a tisztelet megadása nélkül. Évekig a kereskedelemben, vendéglátásban dolgoztam, én mindig örültem, ha valaki nem odab.sz nekem egy "hol van a liszt" vagy "lesz" típusú dumát, hanem köszön, kér.


Ha bunkó vagyok, előbb célt érek. De néha belefutok egy-egy kedves emberbe, akin látom, hogy rosszul esik neki, hogy még én is "belerúgok" egyet, ilyenkor mindig szarul érzem magam.


Más is tapasztal ilyet? Változtassak a viselkedésemen és legyek én is válogatás nélkül mindenkivel bunkó?


2022. aug. 12. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Te maradj olyan amilyen vagy! Biztos nem változtatnék az istenadta természetemen, ha azzal érzem jól magam, noname, érdektelen emberek miatt.

Mit érdekel téged, hogy egy járókelő milyen pofát vág? Vagy az eladó, aki fél kiló sót nem fog megenni a munkahelyén, ha paraszt?

Durvul el a világ, egyre neveletlenebbek az emberek, de az a kevés üdítő kivétel aki még maradt ne erőszakolja már magára ezt a stílust!

Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók!


Nekem az udvariasság mindig kifizetődő volt - a kedvességről már nem is beszélve - a percemberkék bunkó reakciói leperegnek rólam.

Életem legjobb munkahelyét és egy hatalmas nyereséggel megkapott ingatlant is annak köszönhetek, hogy a partner szerint én voltam az, aki a legkulturáltabb volt.

2022. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Én is udvarias vagyok és kedves, az esetek sokkal nagyobb részében én is ezt kapom vissza. Akitől meg nem ezt, akkor tudom, hogy nála van a baj... Az meg az ő baja, nem az enyém.


Maradj ilyen kérlek... Jobb érzés ha több ilyen ember van.

2022. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

"kitudtam volna szállni a kocsiból és beleverni a fejét a motorháztetőbe"


Nekem nem hangzol kedvesnek, inkább rejtetten agresszívnek tűnsz.


De ha a kedves vs. bunkó viselkedés között kéne választanod, akkor válaszd inkább az elsőt.

2022. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engem is erdekelne

Mikor kulfoldon dolgoztam magyar kollegakkal en tolmacsoltam nekik egy rakat mindent, segitettem nekik bankban szamlat nyitni meg stb

Erre allandoan fúrtak a főnöknél hogy rosszul vegzem a munkam es folyamat ment ez.

Eleinte a főnökség bevedett(mert az ugyfelek visszajelzese szerint pont hogy nagyon is jol végeztem a munkám),de egy idő mulva már fárasztotta őket a kollegák kozti "háboru"


Aztan egy kollega volt csak aki mellém állt elmondta miket pletykalnak a hátam mögött es segitettem őt is, erre ez az egy kollega meg ki akart kezdeni a baratommal.


Aztan a kulfoldiek egyszeruen nem ertik hogy amugy a magyarok közt miert nem összetartás van? Hogy kulfoldon magyar a magyarnak ellensége. Miert?(de amugy itthon is ez megy)

2022. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as, nem vagyok agresszív, sőt, kifejezetten türelmes vagyok még az idiótákkal is. De ha kihozzák belőlem, akkor valóban tudok az is lenni. És ez a tegnapi kiscsaj már utolsó csepp volt a pohárban az utóbbi időben, tényleg szinte mindennap történik valami hasonló, várnék szívesen egy ilyen típusú embertől egy magyarázatot, hadd értsem már meg én is mi a probléma pl. ebben az adott szituban.


Köszönöm a kedves válaszokat! :)

2022. aug. 12. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Folyt

Es akik fúrtak azok posztolgatnak a neten szent angyalos üzeneteket a jóságról meg bíztatásokat az életbe.

2022. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os, igen ilyet én is tapasztalok a szent angyalkás jóságos bíztatásokat.


De itt szerintem az a gond, hogy nem látják magukat kívülről ezek az emberek. Nincs önismeretük, önkritikájuk, nem gondolnak bele semmibe, csak jön ki a szájukon.

2022. aug. 12. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Abba a kézbe harapnak ami enni ad. Ők inkább elvenni szeretnek úgy néz ki.
2022. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ilyen ember azt hiszi, hogy valaki azért kedves mert a) nyalizni akar a másiknak, hogy később előnyhöz jusson általa b) csak tetteti de a háta mögött kibeszéli, kb mint Regina George c) életképtelen people-pleaser. A harmadik a leggyakoribb szerintem. A kedvességet valamiért sokan gyengeségnek veszik, azt hiszik azért vagy ilyen mert nem mersz kiállni magadért, vagy görcsösen azt akarod hogy mindenki kedveljen. És innentől idegesítőnek, meg gyengének tartanak. A maradék szimplán bunkó, és tudja hogy ha kedves vagy, szó nélkül csinálod amit kér, nem fogsz visszaszólni neki, nem szállsz ki a kocsiból hogy megtépd, ezért nyugodtan viselkedhet úgy mint egy tapló p*cs. Úgyse lesz következménye. Az lenne a jó ha megtalálnád az aranyközéputat a bunkóság és kedvesség között, amit asszertivitásnak hívnak.
2022. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem minden kedvességed kedvesség...

Lássad zebra eseted..., ha elhajtasz gyorsan előtte, akkor utánad ő gyorsabban át tud menni, mint bólogatni néha úgy, hogy a napos időben fejedet se látni a szélvédőn keresztül, hogy csápolsz e valamit.ű

Én is el szoktam legyezni a kocsikat...haladj cimbike tovább....


+ a poén, ha a gyalogos éppen csak lassan tud átmenni mozgásprobléma miatt, akkor meg ott puffognál a kormány mögött;)


Igazából egy gyors szitu kiértékelés után döntöm el, hogy paraszt vagy kedves leszek.

Busznál felszálláskor, ha úgy jön ki, hogy előttem a nyíló ajtó, nem fogok senkit előre engedni hátulról, aki nő, mert minek, amikor sor áll mögöttem vegyesen...haladjunk sorban-egyenlőek vagyunk:)

2022. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!