Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthetném magam a...

Hogyan fejleszthetném magam a lehető leggyorsabban, hogy ne legyek mindenben béna és tapasztalatlan?

Figyelt kérdés

Már bőven a huszas éveim végén járok, de egész eddigi életemben be voltam zárva egy vidéki közegben, ahol úgy éltem, mint egy 50-60 éves.

Ott az állandó házimunkákról, kert körüli munkákról szól az élet.


Viszont így lett belőlem egy életképtelen, unalmas, teszetosza, "tökkelütött" személy, aki semmihez sem ért.. 🥴 Annak ellenére, hogy nagyon érdeklődő vagyok, ez a hosszas elzártság teljesen önbizalomhiányossá és "életképtelenné" alakított.


Pl. sosem engedtek el a legközelebbi sarokra sem bicíklivel. Sehová nem nagyon mehettem, semmit nem nagyon csinálhattam a házimunkákon kívül.

Nem gyakoroltam semmilyen sportot, noha szerettem volna.

Egyszerűen semmiben nincs tapasztalatom, mindenben béna vagyok az élet minden területén. Elképesztően kínos és önbizalomromboló. Csak nemrégiben költöztem el abból a zárt családi közegből.

Van ötletetek, hogyan tudok ezen változtatni, ha egyáltalán még lehet?!


N



2022. aug. 17. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már:)

Én Bpn nőttem fel , de nagyra értékelem a kerti munkát.

2022. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az élmények amiket szerzel látnak el tapasztalattal egy kis tanulással egybekötve.
2022. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Keress egy pasit, aki más dolgokban jó, és kiegészítitek egymást. Csodák nem fognak történni, olyan meg nincs, aki mindenhez ért.
2022. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást!:)


Igazából én ezt folyton ilyen patthelyzetnek érzékelem, ami nagyon lehangol.


Egyetlen előnyöm, hogy viszonylag "szép" a küllemem, emiatt gyakran próbálnak ismerkedni velem.

De hamar rájönnek, hogy csak kommunikációban vagyok erős. Az élet minden más területén iszonyú béna,& tapasztalatlan vagyok..:/

Tényleg egy átlagos tevékenységet sem tudok megcsinálni. A közös témáknál is elakad minden ott, hogy pl. filmeket sem nagyon láttam, ergo, hozzá sem tudok szólni a témához, vagy pl. koncerten sem voltam soha.

Gyakori nyári program pl. a strand, ami egy átlag élmény a jobb életmódban/átlagos életmódban élőknél.., ott is azonnal kiderül, hogy még úszni sem tudok (strandra sem jártunk), így dög unalmas társaság vagyok, akivel még játszani sem lehet a vízben. Vagy úgy egyáltalán tényleg semmihez sem értek.


Ha ezzel a burokba zárt élettapasztalattal egy üzenetet tudok csak átadni, akkor az az, hogy még véletlenül se nevelje így a gyerkőcét senki!!! Mert ez lesz az eredménye.

Nem hibáztatom a szüleim, viszont apukám peldául mindent elzárt előlem kicsi koromtól kezdve, és folyton azt "égette az agyamba", hogy ne nyúljak/nem nyúlhatok semmihez, elrontom stb.stb.


Nagyon nehéz ebből megtalálni a 'merre továbbot".

2022. aug. 17. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik faluban éltél? Vagy élsz?
2022. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én is ilyen vagyok sajnos. Mintha magamat olvasnám…

Sajnos a szülők igen, sokat ártanak

2023. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj ám, ha tudsz kertet művelni!


Tapasztalatból mondom, szinte minden finomabb egyenesen a kertből mint az Aldi meg a Tesco polcairól.

2023. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!