Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kitaláltam, hogy mindennap...

Kitaláltam, hogy mindennap legalább teszek egy olyat ami jó egy másik embertársamnak? Nem lenne jobb, ha mindenki így csinálná? Sokkal több jó dolog történhetne a világban.

Figyelt kérdés
Ma pl: Önkiszolgáló kasszánál megmutattam egy néninek hogy kell használni a kasszát.
2022. aug. 17. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Én is odafigyeltem erre egy ideig, de aztán kikopott. :D Szerintem mindenki tesz jót legalább egyszer valamelyik embertársával naponta. Pl. mikor úgy dönt, hogy nem a zebránál áll meg p.fázni. :D
2022. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon tetszik az elképzelésed. Hajrá! :)
2022. aug. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Az fontosabb lenne, hogy egyetlen rosszat sem tegyél. És ha mindenki így csinálná...

De ez is jó, én is szoktam "jót tenni" csak nem ennyire tudatosan, hogy minden nap legalább egyet.

2022. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

De, jó lenne.Viszont egyetértek, már az is elég lenne, ha szándékosan nem ártanának egymásnak az emberek.Engem mondjuk úgy neveltek, hogy ha tudok, akkor segítsek másoknak.Segítek is szívesen, ha épp úgy adja a helyzet és kitelik az időmből.

Pl. ilyesmit amit te tettél én is bármikor megteszek, na de ha épp késésben vagyok, akkor sajnos nincs rá lehetőségem.

De azért észrevettem, hogy másoktól is visszakapom ezt sokszor.

2022. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én például évek óta csinálom azt, hogy ha tömött kosárral állok a Lidliben, és valaki mögöttem egy két dologgal áll, mindig előreengedem.


Annak ellenére is csinálom, hogy engem évek alatt csak egyetlen egyszer engedtek így előre.

2022. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Én is sokszor elgondolkozom ezen.


Én azt mondom, kezdetnek már az siker lenne, ha nem lennének az emberek szándékosan parasztok egymással. Vagy legalább nem lennének teljesen közönyösek.

2022. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
#6 Szerintem egyszer visszakapod a kedvességet!Én többször adtam már vissza talált pénztárcát, telefont.És képzeld, mikor én hagytam el az enyémet, akkor leadták a bolt vevőszolgálatán!:)
2022. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Ember embernek a farkasa, semmit nem kapsz vissza az élettől..maximum egy kedves gesztust az érintettől.

Ma már midnent szabad és semminek nincs hozadéka.

2022. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
#8 Erre mondják azt, hogy legyél te a változás, amit szeretnél látni magad körül.Mert az embereket a saját példáddal is befolyásolod.
2022. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy szerintem ez olyan, hogy apróságokban a többség figyel a másikra és segít is.


Engem rendszeresen kérnek meg apróságokra, felső polcról levenni terméket, segíteni cipekedni (idősebben) vagy leolvasni az árat amit nem látnak, esetleg megmutatni hogy működik a címkéző gép, önműködő kassza.


Vagy közlekedésben is bármennyire is balkániak vagyunk, legtöbbször meglepően előzékenyek az emberek. Nyilván ész nélkül sem kell előzékenynek lenni, de ha indexelek átlagban 3-4 autó után beengednek, én is hagyok helyet például, stb.


Vagy volt, hogy autópályán simán megálltam segíteni, mert defektes kereket cseréltek, csak hát a pótkerék 20 éve állt a kocsiban laposan.


Vagy egyszer odajött egy bácsi, hogy a közelben lakik, el tudnám-e vinni. Idős volt alig járt, elvittem, megköszönte, ennyi.


Vagy megyek szilveszter este az úton, nagydarab cigó gyerek meg elkezdett a város közepén stoppolni. Megígérte a barátnőjének hogy éjfélre oda ér, csak nem jött a busz, így beült, elvittem 3 buszmegállónyit, kitettem, megköszönte, ment tovább az élet.


De volt, hogy vérzett az orrom, elég orrvérzős vagyok. A legijesztőbb, tetovált cigánygyerek jött oda megkérdezni jó vagyok-e. Miközben simán ott álltak olyanok akik félig-meddig látásból ismertek.

2022. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!