Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Változtatott már valaki...

Változtatott már valaki születési nevet? Ha igen melyiket? Vezeték vagy keresztnevét?

Figyelt kérdés
Mennyi az eljárás? Megkell indokolni miért akarok másik nevet? Pl a Szűcs Viktor helyett , Szűcs Márk akarok lenni(ez példa volt) mennyi ennek a díja? És megkell indokolni miért változtatok nevet?
2022. aug. 19. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Simán nevet szoktak csak módosíttatmi. A szuletesi név modosítását (tehát hogy az anyakonyvi kivonatodban is módosítsák)kétlem h csak ugy meg lehetne tenni
2022. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állítolag 5 hónap az eljárási idő. Tényleg,?
2022. aug. 19. 14:00
 3/7 Metionin ***** válasza:
66%

1. Dehogynem lehet megtenni. Születési vezetéknév/keresztnév megváltoztatása az eljárás neve és új anyakönyvi kivonat jár vele, tehát az előző név sehol sem fog ezután előfordulni. "Sima" névmódosítás nincs.


Kérdező, bemész az anyakönyvi hivatalba, kérsz egy űrlapot, 10 ezer ft az illeték plusz az iratok cseréje. Odaírod, hogy Viktor helyett Márk akarsz lenni és megindokolod. Pár hét alatt elbírálják, kapsz egy igazolást a változásról, azzal mész az új anyakönyvi kivonatodért, azzal pedig csináltatsz új iratokat. Bizonyítványok érvényesek a változtatási okirattal. Ennyi, nem bonyolult ha egy sima magyar keresztnevet akarsz felvenni.

2022. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
második keresztnevet vettem fel. 2 sor indoklás kell az úrlapon, nem litánia.
2022. szept. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
20 évvel ezelőtt pár hét volt. de kizárt hogy ma már 5 hónap - ahhoz viszonyítva.
2022. szept. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Születési nevet nem lehet meg változtatni. Mert születési névként azt tekintik, amit leg első névként bejegyeznek a születési anya könyvikivonatra. Persze ezt a nevet meg lehet változtatni később. Csak egy példa, hogy értsd: Nekem Attila a születési nevem / születési keresztnevem. És ezt később meg változattatam Attila József-re. De ettől még a születési nevem Attila maradt! És az eredeti születési anyakönyvi kivonaton is csak az Attila keresztnév szerepel. De ettől ma már hivatalosan is Attila József-nek hívnak.
2023. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%
6. azért maradt a születési nevet attila, mert az nem változott. csak lett még egy neved. nekem is maradt az első keresztnevem, csak mellé jött még egy. és ezzel együtt új születési anyakönyvi kivonatot is kaptam. és azon már úgy szerepel hogy két keresztnévvel. ezért mondják hogy megváltozott mert teljesen új papírokat kapsz mindenből és a születési neved már nem egy, hanem kettő.
2023. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!