Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szóltok az ötletemhez?

Mit szóltok az ötletemhez?

Figyelt kérdés
Transzgenerációsság.Ami azt jelenti,hogyha nem azonosulsz a saját generációddal vallhatod magad egy másik generációnak a tagjának.Nem a kor a meghatározó,hanem az,hogy mit gondolsz a világról,melyik generációéra hasonlít a gondolkodásod.És ez nem azonos a transzkorúsággal,mivel ennél ugyanannyi idős maradsz,csak a generációd változik.Például te a Z generációba születtél,de úgy gondolod,hogy te az X generációba tartozol.Ettől fogva mindenkinek X generációsnak kell hívnia téged.Ezt az "elméletet" azért találtam ki mivel úgy voltam vele,hogy kell alkotnom valami maradandót,mégha az sokak szerint hülyeség is.

#generáció #Transzgenerációsság
2022. aug. 23. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Tetszik,de nem vagyok transzgenerációs
Tetszik és transzgenerációs vagyok
Nem tetszik
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ettől fogva mindenkinek X generációsnak kell hívnia téged"



Ez amúgy ilyen gyakori életszerű szituáció, hogy valaki személyesen rád mutat és azt mondja, hogy te x generációs vagy?

Ilyen csak velem nem történt még? :D


Fogalmam sincs mik ezek az X Z stb generáció, a környezetemben senki nem foglalkozik ezekkel.


De amúgy felőlem aztán mindenki azt mond magára amit akar.

2022. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A transzgenerációs elmélet kifejezés már létezik, de teljesen mást jelent. Azt jelenti, hogy a te jelenlegi problémáid, mentális gondjaid már valószínűleg generációk óta fennállnak a családodban és anyud/apud, illetve mamád/papád is hasonlóakkal küzdött, ezért öröklődött. Pontosabban inkább a megküzdés hiányát adták tovább generációról generációra a nevelési módszereken keresztül.
2022. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2Akkor legyen az új neve genration swap.
2022. aug. 23. 12:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Generation swap*
2022. aug. 23. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt ez a koncepció már létezik, másrészt így is nevetséges dolog, akárcsak bármilyen más ötlet, amiben olyasminek szeretnél tűnni, ami egyértelműen nem vagy és nem is leszel soha.


Ha valami maradandót szeretnél magad után, akkor fordulj a művészetek, a sport, az emberek segítése vagy a tudomány irányába, amiknek van értelme.

2022. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak felesleges lenne ez a dolog. Nem lenne semmi értelme, nem is használnák túl sokan.
2022. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig hányszor került elő, hogy én melyik generációba tartozom.

Nem inkább arra gondolsz, hogy nem azok a dolgok foglalkoztatnak, amik a korodbelieket? Erre én azt szoktam mondani, hogy fiatalos / öreges.

2022. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!