Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért kötekedve vagy...

Sokan miért kötekedve vagy agresszívan akarják megoldani a problémáikat mikor az kontraproduktív? Vagy én vagyok rosszul bekötve?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert alacsony az érzelmi intelligenciájuk.
2022. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerik mások határait, de feljelentés formájában, majd magyarázkodhatnak, mikor a sérelmekért kell fizetniük.
2022. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert fáj nekik az élet.

A legkisebb ellenállástól is a plafonon vannak.

Ahelyett, hogy elmennének dokihoz.

2022. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismernek más módokat. Ha valaki ilyen környezetben nő fel, ezt viszi tovább. Nagyon nehéz később átállni.
2022. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: én is ilyen környezetben nőttem fel többé kevésbé, és önismerettel fejleszteni tudtam a konfliktuskezelést, de alapból sem voltam soha agresszív.
2022. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es de nem esik le nekik hogy semmit nem sikerül elintézniük. Meg az sem esik le nekik hogy egy alapból kedves emberrel ha kötekednek akkor ő sem lesz kedves többé, meg nem fog segíteni?
2022. aug. 25. 09:06
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem esik le nekik.

Nekem van egy baratom, aki ilyen. Ugy erzi az egesz vilag ellene van, minden azert tortenik, h ot bosszantsa.

Rengeteget beszelgettem mar vele errol. Valoszinuleg gyermekkori traumak, rossz szuloi mintak, mentalis problemak hatasara ilyen.

Mostanaban kezdett lassan valtozni, mikor latta, h kedvesseggel sokkal tobbre megyek, mint o idegbol.

Nagyon lassu folyamat, leven, h mar boven felnott...

2022. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem esik le.

És ha igen, akkor is idő, mire rájönnek, az meg még több idő, hogy rájöjjenek, akkor ehelyett hogyan oldják meg a konfliktusaikat, majd ezt a gyakorlatban is alkalmazni tudják. Ez is egy tanulási folyamat. De hirtelen a már meglevő "eszköztárhoz" nyúlnak, ami nehezíti a dolgukat.

2022. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

" nem esik le nekik hogy semmit nem sikerül elintézniük. Meg az sem esik le nekik hogy egy alapból kedves emberrel ha kötekednek akkor ő sem lesz kedves többé, meg nem fog segíteni?"


Nem hát. Ez olyasmi, mint amikor kókuszdióval fogsz majmot: beteszed a kókuszdiót egy lyukba, a majom rámarkol, viszont úgy nem fér ki a keze résen. A szabadulás egyszerű lenne: csak el kellene engednie a kókuszt. De a majom bestresszeli magát, és még erősebben rángatja és szorítja a gyümölcsöt. A végén már pánikol, üvöt, toporzékol, de nem engedi el a diót. Saját magát ejti csapdába, mert nincs más megküzdési stratégiája.


Az agresszió önvédelmi, önérvényesítési reflex, egy ösztön. A gond vele az, hogy bekapcsolja a másik fél önvédelmi ösztönét, ami kiválthat ellentámadást, ami még feljebb triggereli az én agressziómat. Ez így agresszióspirál, ami minden fenntartható megoldást lehetetlenné tesz.


A csapda az, hogy a civilizált megoldás tökéletesen ellentmond az ösztönös logikának: úgy tudom megvédeni magam és érvényesíteni az érdekeimet, hogy elengedem az önvédelmet, és sebezhetőséget mutatok, mert ez bizalmat és biztonságérzetet ébreszt a másik félben. Mintha úgy tudnék jól lakni, hogy nem eszem.


Nemrég a fővárosban majdnem karamboloztam, én voltam a hibás. A két csávó, akinek majdnem nekimentem, utánam hajtott, keresztbe álltak előttem az úton. Agresszívan kiugrottak és elindultak felém a teherautóból, mint akik mindjárt kirángatnak az autómból. Az ösztön ilyenkor azt súgja, hogy vagy elszaladok, vagy fogom a kerékemelőt, és én ütök először. Kiszálltam, kezet nyújtottam, és annyit mondtam, "ne haragudjatok, ezt marhára nem így akartam, jól vagytok?" A két srác teljesen összezavarodott, három mondat múlva kezet nyújtottak, hogy "szép napot kicsit jobban figyelj oda!"

2022. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen a megoldási potenciáljuk.
2022. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!