Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek a buszon/busztól...

Miért félek a buszon/busztól lejtőn?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban történik meg velem, hogy amikor a busz lejtőn halad, rám tör valami pánik (főleg, ha háttal vagy a sofőr mögé ülök és nem látom az utat), és elkezdek nagyon félni, néhány furcsa reakciót is végez a testem (pl. hozzákapok indokolatlanul a kapaszkodóhoz) és nem bírom kontrollálni a helyzetet, ráadásul enyhe szégyenérzettel is párosul az eset.

Mi okozza ezt és mit kéne tennem, hogy megszabaduljak ettől az egésztől?



#agorafóbia #busztól való félelem #sebességtől való félelem #félelem az utazástól
2022. szept. 1. 20:38
A kérdező szavazást indított:
Megtörtént velem is!
Már legyőztem ezt a fóbiát!
Velem ugyanez a helyzet, ám nem tudtam túllépni rajta még mindig!
Nem tapasztaltam soha ilyesmit!
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Én ilyen helyzetben azt szoktam érezni mintha "liftezne" a gyomrom. Nagyon kellemetlen.
2022. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha leírod a kulcsszavakba hogy agorafóbia akkor miért kérdezed hogy mi lehet ez?

Az. Agorafóbia, szituációs félelem. Akkor lesz vége ha annyiszor csinalod hogy hozzászoksz és az agyad nem lép automatik pánikmódba.

2022. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem te vezetsz.Kérd meg s söfört, hogy időnként te is vezethess.
2022. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az. Agorafóbia, szituációs félelem."

Az nem a nagy, nyílt helyektől való félelmet jelenti?

2022. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

6- az agorafóbiának rengeteg változata van. Eredetileg a nagy térről nevezték el, de van olyan csoportja is akik nyilvános bevizeléstől/behányástól, tömegközlekedéstől, liftbeszállástól, repüléstől (nem mert lazuhan hanem mert nem tudsz kiszállni), stb. félnek, ezért elkezdik kerülni ezeket.

Szituációs pánikfélelem.

2022. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!