Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Falun általában tisztességeseb...

Falun általában tisztességesebbek az emberek, mint a városban, vagy nincs különbség?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ó dehogy!
2022. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem,talán még rosszabbak ahol mindenki ismer mindenkit, mindig a más magánéletével vannak elfoglalva,pletykálkodnak(sokszor nem is valós dolgokat)Megy a versengés,kinek nagyobb a háza,újabb az autója... Jobb a város ahol nem ismered a szomszédaidat se,nem kell nekik megfelelni stb.
2022. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ez alapján kijelentéseket tenni.
2022. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Tisztességről volt szó nem pletykáról. Amúgy tisztességesebbek igen.
2022. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem tisztességesebbek.


Budapestről költöztem vidékre (ny nagyobb város) és sorozatosan átvertek, megloptak különböző emberek.

Pl. Albérletnél a "néni" (hatvanas nő) ellopta a kauciót, cukiskodott hogy jajj még nem jött meg a nyugdíja csak pár nap múlva adja vissza...

Soha többé nem jelentkezett, elérhetetlenné vált.

Fuvarozó egyszer járt a lakásban fél percet, ellopott a polcról egy többszaz ezres műszaki cikket.

Építőanyaggal lehúztak, rossz minőséget szallitottak ki.

Melós ellopkodta a szerszámokat stb.

Állandóan figyelni kellett hogy hol és ki mit hazudik, hol akar lehúzni.


K.rvára elegem lett ezekből és visszaköltöztem Budapestre.

"a romlott Budapestre".


Soha többé vidék!


És akkor még nem beszéltünk a szellemi sötétségről ami ott uralkodik.


Budapesten felüdülés újra lenni!


Itt sok ember mosolyog, udvarias, kedves, pár jó szó ismeretlenül is elhangzik.


Vidéken törtetés van, egymással való versengés, fapofa, pletyka, rivalizálás, irigykedés és primitív morál - hiány.

2022. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Urolsoval maximálisan egyetértek
2022. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem valamelyest igen, de tényleg csak akkor, ha viszonylag kisebb falusias helyen élsz, és része vagy a zártabb közösségnek (nem csak valami gyüttment, aki várja a tiszteletet, de amúgy majdnem mindenkit lenéz). Ilyen helyen tényleg hamar híre megy, ha másokat átb.szogatsz.
2022. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Falun tisztességtelenebbek, ahol tudnak lenyúlnak, a közbiztonság is rosszabb. Állandóan lopják a kertemből a dolgokat. Van egy erdőm, onnan szoktak fát lopni. Rendőr nincs, de amikor ritkán van akkor is a falusiakat csesztetik. Állandóan kötekednek, átvernek a falusiak. Még mielőtt cigányozva valaki, a faluban egyetlen cigány sem él.
2022. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom ti hol éltek/éltetek, de én egyszer sem találkoztam a fentiekben említett problémákkal.
2022. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
20 évig éltem egy 1800 fős kis faluban, majd a fővárosba költöztem és már 20 éve élek itt is (Bp-en). Tapasztalatból mondom, hogy a lakóhely vagy a település típusának az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy ki becsületes és ki egy világi nagy szélhámos tróger. Teljesen személyiségfüggő. Mindenhol megvannak a tisztességes, becsületes emberek is, meg a tisztességtelenek is. És még csak azt se tudnám kijelenteni, hogy az egyik típusú településen ebből van több, a másikon meg abból. Teljesen egyforma az arány, én semmi különbséget nem tapasztaltam főváros és vidék/falu között. Aki tisztességes, becsületes, az vidéken, falun is az, aki meg tróger az falun is meg városon is egy utolsó gané tróger marad. Egyáltalán nem a lakóhely típusától függ, hanem a személyiségtől. Teljesen egyformán vannak mindenhol ilyenek is meg olyanok is.
2022. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!