Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mindig külföldre akarok...

Ha mindig külföldre akarok költözni az lehet valamiféle pszichológiai betegség? Éltem már kint, hazajöttem, de most is visszavágyom, ott meg egy idő után vissza jönnék Magyarországra....nem értem miért van ez.

Figyelt kérdés
Mások is vannak ezzel igy vagy csak én, lehet hogy valami pszichológiai problémám van hogy nem birok megmaradni egy helyen?

#külföld #honvágy #megint mennék
2022. szept. 11. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy pszichológiai problémád lenne. Meg kell tanulni, hogy sehol sem tökéletes és minden döntésünkkel járnak áldozatok, amiket a döntés meghozatalával vállalunk. Vagy azt is mondhatnám, hogy csak akkor tanuljuk meg értékelni a dolgokat, amikor már “elveszítettük” azokat. Régebben olvastam az oldalon egy kérdést, hogy az illető hazajött Németországból, mert ki nem állhatta, viszont két hét után visszaköltözött, mert amint hazajött rájött, hogy mit is veszített azzal, hogy feladta a külföldi életét.
2022. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kroms ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, a kalandvágy és a honvágy küzd benned egymással. Jó eséllyel idővel kinövöd majd.
2022. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem szerintem az lenne a jó ha gyakran tudnék utazni külföldre, egy darabig kint lenni, hazalátogatni, megint visszamenni. Sajnos Magyarország kevés ahhoz hogy olyan életet tudjak élni amilyet szeretnék, viszont kint meg kinoz a honvágy hogy mégse ott a hazám.
2022. szept. 11. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Itt mi akadályoz meg abban, hogy olyan életet élj, amit akarsz?
2022. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es elég sok minden. Magyarországon nincsenek nagy világvárosok, rosszak az utak, az emberek mogorvák sokszor, kevés a kereset, egy elavult társadalmi rendszer van, régi szocializmusból örökölt gondolkodással, sokmindent irhatnék még de felesleges, ettől föggetlenül magyarnak tartom magam, ez a szülőhazám, akármilyen is, mielőtt le lennék hazaárulózva. Voltam több országban is, tengerentúlon is, láttam sok mindent, hogy élnek ott az emberek, meg hogyan viselkednek. Az a lényeg hogy nyilván minden ország más, ezt igy nem lehet kijelenteni, hogy ha mondjuk itthon nagyon gazdag lennék, akkor minden megvéltozna körülöttem.
2022. szept. 12. 16:52
 6/9 Kroms ***** válasza:
47%
Akkor meg is van a megoldás. Csak annyit kell tenned, hogy itthon maradsz és nagyon gazdaggá válsz.
2022. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy külföldre vágysz, amikor itthon vagy és haza vágsz, amikor kint vagy. Viszont egy pszichológus segíthet jobban kezelni, feldolgozni és jobb megoldást keresni rá.


Egyrészt természetes és tudományosan dokumentált emberi tulajdonság, hogy mindig az hiányzik, ami nincsen.

Másrészt érthető, hogy szeretnéd azt is, amivel a külföldi élet tud szolgálni számodra (több pénz, jobb megélhetés, fejlettebb/más környezet, jobb társadalmi körülmények, stb), meg az itthon hátrahagyott család, rokonok, barátok, kapcsolatok, megszokott helyek és környezet, kulturális közeg, amiben felnőttél.


Ezzel minden külföldre költöző megküzd általában. Ha valakinek sikerül barátnővel/családdal kiköltözni, annak egy kicsit könnyebb lehet, aki egyedül költözik, annak nehezebb. Akinek eleve nincs annyira sok barátja itthon (pl. mert már mind külföldön élnek), nincs annyira nagy család itthon, vagy nem tartják annyira szorosan a kapcsolatot, annak könnyebb lehet valamivel, de annak sem könnyű.


Fontos kérdés, hogy hol élsz most Magyarországon? Ha nem Budapest vagy másik nagyváros, akkor érdemes lehetne megpróbálnod ilyen helyre költözni, mert egy magyar kisvároshoz képest már ez is komoly változás lehet - megélhetésben is.

Az is lehetőség, hogy egy külföldi céghez mész dolgozni, ez jobb anyagi lehetőségeket enged, még ha nem is garantál feltétlenül nyugati bérszínvonalat. Sok cégnél az utazás is része a munkának, bár ez inkább magasabb pozícióban és komolyabb tapasztalattal jellemző - és a covid óta ezek is ritkábbak valamivel.


A kiköltözésnél érdemes megpróbálni minél jobban beilleszkedni az új környezetbe, minél szélesebb ismerős-, szociális hálót kialakítani. Legyen sok és sokféle helyi ismerősöd, akik akár jobban oda tudnak kötni az új helyre, mint az itteni életedhez az itteni barátok. Az itthoni barátokkal online tudod valamennyire tartani a kapcsolatot, de akár oda-vissza utazgatással is áthidalható a kapcsolattartás. Főleg, ha eleve számolsz is vele, hogy neked szükséged van néhány havonta hazautazásra, ezért anyagilag és szervezésileg is felkészülsz rá.


Neked kell eldönteni, hogy inkább kint élnél jobb fizetésből és ide látogatsz haza néha, vagy itthon élnél inkább és ebből a fizetésből csak látogatsz külföldre, inkább utazóként, mint turistaként.

Azt is megteheted, hogy eleve csak néhány hónapos projektként mész ki külföldre, addig kint élsz, ott dolgozol, aztán hazajössz és másik projektként itthon élsz és dolgozol. Ezzel az a fő gond, hogy így egyik helyen sem alakul ki állandó életed, nem nagyon tudsz egyik helyen sem tovább fejlődni az életeddel, amiből nehezen alakul majd ki bárhol egy tartós párkapcsolat, családi élet, de egy folyamatosan fejlődő karrier ív se nagyon tud kialakulni. Ez fiatalon néhány évig nem akkora gond, de hosszabb távon már sokkal komolyabb probléma lehet belőle - és általában erre csak utólag ébred rá az ember, hogy kár volt így csinálni.

2022. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában szerintem ez teljesen normális. Én is nagyon szeretek utazni és tényleg minden városnak, országnak megvan a saját szépsége, de egy idő után megjelenik az emberben a honvágy ezért nehéz eldönteni, hogy mit is akar :)
2022. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is négy dolgot szeretek, távol lenni, hazautazni, otthon lenni és visszautazni☺☺
2023. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!